A Ferencváros nem tudta legyőzni a Midtjyllandot, az El-playoffkörben folytatja

2024.08.13. 22:00
A Ferencváros nem tudott nyerni, így nem jutott tovább a BL-selejtezőben (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a dán Midtjylland ellen, így 3–1-es összesítéssel elvesztette a párharcot, és kiesett a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében. Az FTC így az El-playoffkörben folytathatja.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
Ferencvárosi TC–Midtjylland (dán) 1–1 (1–0)
Budapest, Groupama Aréna, 18 027 néző. Vezette: Orel Grinfeld (Roj Hasszan, Idan Jarkoni) – izraeliek
FTC: Dibusz – Makreckis (Gruber, 83.), I. Cissé (Szevikjan, 83.), Raul Gustavo, Ramírez (Botka, a szünetben) – Rommens, Abu Fani – Ben Romdan, Zachariassen (Kady, 75.), Adama Traoré – Pesics (Bassey 43.). Vezetőedző: Pascal Jansen
MIDTJYLLAND: Ólafsson – J. Andersson, Diao, Bech, Juninho (Gabriel, 70.) – Osorio, Martínez, Askildsen (Simsir, 30.), Sörensen – Franculino, Buksa (Brynhildsen, 71.). Vezetőedző: Thomas Thomasberg
Gólszerző: I. Cissé (17.), ill. Sörensen (50.)
Kiállítva: R. Gustavo (90+6.)
Továbbjutott: a Midtjylland, 3–1-es összesítéssel

A TALÁLKOZÓ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSE IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

Merészet húzott Pascal Jansen: a szerződtetése pillanatától fogva alapemberként számontartott Habib Maigát a cserék közé nevezte, s a Philippe Rommens oldalán az előrejátékban hasznosabb Abu Fanit tette be a Ferencvárosba a Midtjylland elleni Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóján, amelyen a kétgólos hátrány ledolgozása volt a magyar bajnok célja. A kimaradó francia a megelőző szerelések, a fejpárbajok és a földi párharcok megvívásában egyaránt kiemelkedő, a támadópasszokban azonban nem lehet rá annyira számítani, mint a helyére bekerülő izraelire, aki a helyzetkialakításban kulcspasszaival és a védelem mögé belőtt labdáival rengeteg veszélyt teremt – ha olyan napja van.

A Midtjylland vezetőedzője, Thomas Thomasberg a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatóján leszögezte, csapata nem akar ráülni az eredményre, a rá jellemző stílusát kidomborítva megy majd előre a gólszerzésért. Ezt azonban a Fradi nem engedte, az első perctől kezdve uralta a játékot, a középpályán a párharcai zömét megnyerte, és ami feltűnt, mindig volt szabadon helyezkedő játékosa, ezáltal gyorsan, gördülékenyen építkezett. Jellemzően a jobb szélen vezette akcióit a házigazda, Adama Traoré gyakran cselezett a vonal mellett – alighanem úgy vélte a szakmai stáb, érdemes minél többször rávezetni a labdát a kényszerből balbekket játszó Juninhóra. A vezető gólt azonban egy bal szélről elvégzett szabadrúgást követően szerezte a Ferencváros a 17. percben: Mohammed Abu Fani mesteri tekerése után Ibrahim Cissé fejesét még védte Elías Ólafsson, a kipattanó labdát azonban a hálóba passzolta a francia középhátvéd.

Fél óra elteltével 11–1 volt a kapura lövési mutató a Ferencváros javára, a mezőnyfölényre reagálva a dánok lecseréltek a sárga lapos Kristofer Askildsent. A 33. percben oktatófilmbe illő támadás végén Kristoffer Zachariassen kissé gyengén passzolt, pedig ha a labda eljut a tizenhatoson belül üresen felfutó Abu Fanihoz, nagy eséllyel kétgólosra növelte volna előnyét a Fradi. A vendégek a 37. percben veszélyeztettek először Darío Osorio húszméteres lövése nyomán, ám a labdába Cebrail Makreckis beleért, így az a jobb kapufa mellett suhant el. Az utolsó tíz percre alábbhagyott a zöld-fehérek lendülete, a dánok kijöttek a szorításból, a félidő hosszabbításában pedig kevés híján betaláltak (Ibrahim Cissé fejelte ki a kapuba tartó labdát). Jókor jött tehát a tizenöt perces pihenő, amelyet Alekszandar Pesics kényszerű lecserélése előzött meg.

Bekezdett a Fradi a második félidőben, negyven másodperc sem telt, amikor Philippe Rommens megtornáztatta Elías Ólafssont, majd a szöglet után Abu Fani kapáslövéséből kevéssel ment mellé a labda. Az első kósza támadásából azonban egyenlített a Midtjylland – ha Dibusz Dénes jó helyre rúgja a labdát, Abu Fani odateszi magát a szerelési kísérletnél, és nem marad teljesen üresen a felfutó Oliver Sörensen, nincs gól…

Kezdődhetett minden elölről. Cissé az 59. percben lövéssel veszélyeztetett, ám Ólafsson megint résen volt, ezzel pedig jó időre ellőtte puskaporát a kapkodóvá váló együttes, míg a felbátorodó vendégek egyre gyakrabban riogattak, lehetőségeket dolgoztak ki. Kezdte átvenni az irányítást a Midtjylland, ezért Jansen az ivószünet után Kady, majd Edgar Szevikjan és Gruber Zsombor beállításával próbált belenyúlni a meccsbe, de a támadók beküldésével sem sikerült újabb gólokat szerezni, a végén ráadásul Raul Gustavo piros lapot kapott durva szabálytalanságáért.

A Ferencváros 3–1-es összesítéssel kiesett a Bajnokok Ligája selejtezőjéből – jövő héten a feröeri Klaksvík és a bosnyák Banja Luka párharcának győztesével csap össze az Európa-liga főtáblájáért. 1–1