Nagyon megy a madridiak ellen: a Lille a Real után az Atléticót is legyőzte a Bajnokok Ligájában!

K. Zs.K. Zs.
2024.10.23. 23:06
A lille-i Jonathan David két góllal keserítette el az Atlético Madrid táborát (Fotó: Getty Images)
A Lille hatalmas meglepetésre idegenben 3–1-re legyőzte az Atlético Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának szerdai játéknapján. Az Inter a 93. percben szerzett góllal nyert 1–0-ra a Young Boys otthonában, míg a Dinamo Zagreb 2–0-ra megverte a Salzburgot – ugyancsak idegenben.

ATLÉTICO–LILLE 1–3

A Realt meglepetésre megverte a Lille, következő BL-ellenfele rögtön a másik madridi kirakatcsapat volt – és Ousmane Touré hatalmas hibája már a 8. percben veszélybe sodorta az újabb bravúr lehetőségét: a védő rövid hazaadására Julián Álvarez lecsapott, és a kapu bal oldalába emelt (1–0). A folytatásban a hazaiak több nagy helyzetet elpuskáztak, ebben Alexander Sörloth járt az élen, és nem maradt el a büntetés: a 61. percben Edon Zhegrova bombája beakadt a madridi kapu jobb oldalába (1–1). Ezzel még nem volt vége, hiszen lille-i oldalon érkezett a pályára a Real elleni egyetlen gól szerzője, Jonathan David, és előbb értékesítette azt a büntetőt, amelyet egy kapu előtti kavarodás nyomán ítélt meg Marco Guida olasz játékvezető – sokak, leginkább a madridiak elképedésére –, majd egy közeli, megpattanó lövéssel biztossá tette a vendégek győzelmét.

YOUNG BOYS–INTER 0–1

Bátor futballal kezdett a szerda estét pont nélkül váró Young Boys, és megszolgálta a félidei nulla–nullát, noha az ellenfélnél volt többet a labda. A második játékrész elejének hőse a hazai kapus, David von Ballmoos volt, aki előbb kivédte Marko Arnautovic büntetőjét, majd a kipattanóra berobbanó Denzel Dumfries duplázását is. Kínlódott, szenvedett az Inter, és a hajrára becserélt Marcus Thuram közeli lövése végül meghozta neki a győzelmet.

SALZBURG–DINAMO ZAGREB 0–2

Mindkét csapat a győzelem reményében várta a meccset, természetesen kapkodni egyikük sem akart, az első félidőben a védelmek nagyobb gond nélkül tették a dolgukat. A második játékrész elején aztán gyorsan megváltozott a helyzet, egy hosszan épített, szép passzjátékkal végződő akció végén Sandro Kulenovic laposan a kapu jobb oldalába lőtt (0–1). A hazaiak helyzete a 66. percben tovább súlyosbodott, kapusuk, Alexander Schlager a 16-oson kívüli szabálytalanságért piros lapot kapott – és aztán a horvátok Bruno Petkovic lövésével ki is használták az emberfórt (0–2).

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
3. FORDULÓ
Atlético Madrid (spanyol)–Lille (francia) 1–3 (J. Álvarez 8., ill. Zhegrova 61., J. David 74., 89. – az elsőt 11-esből)
FC Salzburg (osztrák)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–2 (Kulenovic 49., Petkovic 84.)
Kiállítva: A. Schlager (66. – Salzburg)
Young Boys (svájci)–Internazionale (olasz) 0–1 (M. Thuram 90+3.)