Nem született gól a Manchester City és az Inter BL-rangadóján

2024.09.18. 22:53
Nem született gól a két végső esélyes összecsapásán (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 1. fordulójában az angol Manchester City hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az olasz Internazionaléval. A City uralta a játékot, de a milánóiak kitűnően védekeztek, és kontráikkal folyamatos veszélyt jelentett a hazaiak kapujára – összességében mindkét csapat elégedett lehet a döntetlennel.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
MANCHESTER CITY (angol)–INTERNAZIONALE (olasz) 0–0
Manchester, City of Manchester Stadion. Vezette: Glenn Nyberg (Mahbod Beigi, Andreas Söderkvist) – svédek
MAN. CITY: Éderson – R. Lewis, Rúben Dias, Akanji, Gvardiol – Bernardo Silva (Doku, 80.), Rodri, De Bruyne (Gündogan, a szünetben) – Grealish, Savinho (Foden, a szünetben) – Haaland. Vezetőedző: Josep Guardiola
INTERNAZIONALE: Sommer – Bisseck (Dumfries, 75.), Acerbi, Bastoni – Darmian (Pavard, 75.), Barella, Calhanoglu (Frattesi, 82.), Zielinski (Mhitarjan, 65.), C. Augusto – Taremi, M. Thuram (L. Martínez, 65.). Vezetőedző: Simone Inzaghi

A legesélyesebb csapatok közül kettő azonnal összecsapott a Bajnokok Ligája első fordulójában. Az Opta szuperszámítógépe szerint a 2023-as BL-döntő két résztvevője, a Manchester City és az Internazionale benne van a három, végső győzelemre legesélyesebb együttes között az idei mezőnyben: az angoloknak 25.3, az olaszoknak 10.9 százalék esélyt ad az aranyéremre az adatelemző cég, s közéjük ékelődik második helyen a címvédő Real Madrid 18.2 százalékkal. Josep Guardiola a meccs előtt valószínűleg inkább Simone Inzaghi meglepő húzásainak okait kereste.

Az olasz szakember kihagyta a kezdőcsapatból Benjamin Pavard-t, Henrih Mhitarjant és Lautaro Martínezt is, a helyüket Yann Bisseck, Piotr Zielinski és Mehdi Taremi foglalta el. Pedig Guardiola a keddi sajtótájékoztatón név szerint említette mások mellett Pavard-t és Mhitarjant is mint a milánóiak játékának fontos elemeit, Lautaro Martínezt pedig nem kell bemutatni, még akkor sem, ha ebben az idényben sem a klubjában, sem az argentin válogatottban nincs gólja, se gólpassza.

Gündogan (19) eldönthette volna a találkozót az utolsó percekben (Fotó: Getty Images)

A City birtokolta a labdát, azonban egyáltalán nem tudta feltörni az Inter stabil védekezését. Labdavesztés után néha mind a 11 milánói futballista a labda mögé került, ha kellett, 20-25 méterre a saját kapujától. A vendégek ezzel szemben számolatlanul indulhattak meg labdaszerzés után, ám ahány kontra, annyiféle hiba az ellenfél kapuja előtt: rossz passz, rossz döntés, rossz lövés. A 100. manchesteri góljára ácsingózó Erling Haaland is hiába igyekezett.

Josep Guardiola a szünetben lecserélte Savinhót és a meghúzódó Kevin De Bruynét, Phil Foden és Ilkay Gündogan érkezett a pályára. A mérkőzés addigi legnagyobb lehetősége így is az Inter előtt adódott, csakhogy az újabb kontra végén Matteo Darmian megijedt a ziccertől, és lövés helyett az ellenfélnek sarkazta a labdát. A 69. percben Phil Foden szerezhetett volna gólt, ám közeli lövése középre tartott, majd egy vendégcsere, Mhitarjan is veszélyeztetett. A 79. percben Yann Sommer kiütötte Josko Gvardiol kemény, de középre tartó lövését. A City teljesen beszorította az Intert, de nem talált fogást rajta. Könnyen előfordulhat, hogy a sorozat tavaszi, egyenes kieséses szakaszában még találkoznak a felek, és eldönthetik, melyikük a jobb csapat. 0–0