Karrierje első Európa-bajnoki győzelmére készült a végül ötödik helyen záró Kuramagomedov Muradot is legyőző Zaurbek Szidakov szerdán az X-Bionic Sportközpontban. Az ünneplésére végül nem kerülhetett sor, mivel honfitársa, az albán színekben szereplő Csermen Valijev hatalmas küzdelemben 4:2-re legyőzte őt.
Mindezt nem vette jó néven az Orosz Birkózószövetség elnöke, a versenyzőként olimpiai, háromszoros világ- és Európa-bajnok Mihajl Mamiasvili: az éremátadó-ceremónián ő adta át a díjakat, s amikor Valijevhez lépett, mosolyogva mondott neki valamit, belerántotta a nyakába a medáliát, majd megszorongatta a kezét. Sajtóhírek szerint csalónak nevezte a bajnokot, aki láthatóan zavart lett a közjáték miatt, elrántotta a kezét és mérgesen, értetlenkedve tekintett előre.
Mamiasvili a történtek után így nyilatkozott a sport-express.net-nek: „Gratuláltam a győzelméhez, sok sikert kívántam neki. Talán meglepődött, hogy én adtam át a díjat. Mert egy évvel ezelőtt, szó szerint négy hónappal az olimpia előtt még a mi csapatunkban volt. A válogatott felkészítette, de ma már könnyes szemmel az albán zászló alatt ünnepel. Lehet, hogy ez zavarba hozta? Az olyan embereknek, mint Csermen, mit számít, milyen zászló alatt küzd? Ma albán, holnap bolgár. Fiatal srácokról van szó, akik sajnos nem teljesen értik a zászló értékét a vállukon. Nem értik, mi az, hogy felelősséget kell vállalni az országért, amelyben születtek és lehetőséget adott nekik. Igen, néha nehéz körülmények között, de ennek ellenére Oroszország sportolókat csinált belőlük. És így, az albán zászlóval a kezükben ünnepelnek.”
Mamiasvili jól látja a helyzetet: rengeteg orosz sportolót honosítottak az elmúlt évtizedben, ezzel teljesen átírva az erőviszonyokat az európai és a világ birkózásában. A saját felelősségét ugyanakkor kifelejtette a nyilatkozatából: minden honosítási kérelmet alá kell írnia az orosz szövetségnek, amely természetesen átigazolási díjat is kap mindezért.
A honosítási problémát a nemzetközi szövetség (UWW) is észlelte, a Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ) ügyvezető alelnökének, Bacsa Péternek a kezdeményezésére új, jóval szigorúbb honosítási szabályzatot vezetett be 2025-től, amely többek között azt is kimondja, hogy egy ország évente legfeljebb egy külföldi birkózót fogadhat, aki nemzetiség-változtatást kér.