Muszukajev Iszmail iskolabirkózást bemutatva Eb-bronzérmes Tiranában

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
• Tirana
2026.04.25. 19:14
Muszkajev Iszmail Európa-bajnoki bronzérmes Tiranában (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
Muszukajev Iszmail (70 kg) bronzérmet szerzet, Végh Richárd (97 kg) ötödik lett a Tiranában zajló Európa-bajnokság szombati, szabadfogású versenynapján.

Világ- és Európa-bajnokunk, Muszukajev Iszmail továbbra sem fogyott le eredeti súlycsoportjára, 65 kilóra, hanem a 70 kilogrammosok között próbált szerencsét. Jól kezdett pénteken, technikai tussal verte a török Remzi Temurt, az elődöntőben viszont fájóan sima vereséget szenvedett az U23-as Európa-bajnok és világbajnoki bronzérmes moldovai Alexandr Gaidarli ellen.

A bronzmeccsen szépíthetett, a telt házas Feti Borova Sportcsarnokban, az ugyancsak 65 kilóból fellépő Európa-bajnoki ezüstérmes bolgár Mikjaj Naim ellen. Muszukajev ismét a zseniális énjét vette elő, iskolabirkózást mutatott be, gyönyörű, távolról indított, dinamikus akciókkal 3:47 perc alatt technikai tusdiadalt aratott, Európa-bajnoki bronzérmet szerzett, pályafutása harmadik Eb-érmét.

„Noha betegséggel bajlódtam, a tegnapi elveszített elődöntőt követően meg akartam mutatni, milyen az igazán jó birkózás. Fejben összeszedtem magam, meg akartam nyerni ezt a meccset, és örülök, hogy sikerült” – fogalmazott Muszukajev a győztes helyosztót követően a helyszínen.

VÉGH Richárd
Végh Richárd ötödik lett (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

„Ha kell, új bokát varrunk neki, mindenképp szőnyegre lép!” – nyilatkozta a szabadfogású válogatott szövetségi kapitánya, Bánkuti Zsolt pénteken. Mondta ezt azt követően, hogy kiderült, vigaszágra jutott a tavaly Európa-bajnoki bronzérmes Végh Richárd, akit a szlovák színekben szereplő vb-ezüstérmes, kétszeres Eb-harmadik Batyrbek Tsakulov győzött le úgy, hogy közben rácsavart Végh egyébként is sérült, műtétre váró bokájára.

Nos, ha új bokát nem is varrtak neki, kétségkívül rendbe rakták, amennyire lehet. Az Érd sportolója remek birkózással 6:3-ra megverte az ukránok kétszeres U23-as Eb-bronzérmesét, Denisz Sahaljukot, ezzel kiharcolva a bronzcsatát, amelyben az olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok és kétszeres vb-harmadik grúz Givi Macsarasvilivel találkozott, akinek nem mellesleg ugyanúgy kicsavarta Tsakulov a lábát, mint Véghnek. Szóval az is nagy kérdés volt a helyosztó előtt, melyikük lába van jobb állapotban.

Matcsarasvili térde szorosan, vastagon be volt kötve, Végh Richárdot is láttuk már stabilabban mozogni. Az első menetben kiütközött a fizikai különbség, a grúz passzivitási ponttal, levitellel és pörgetéssel 5:0-ra elhúzott. Végh Richárdot ismerve senki nem gondolhatta azt, hogy feladja, és nem is adta fel! Ment előre hajtott, kétszer kitolta, egyszer megintette vetélytársát. Mozgott előre, támadott, de az idő sajnos nem volt elegendő a fordtáshoz: 5:3-as vereség és Európa-bajnoki ötödik hely lett a vége.

„Nagyon kevés hiányzott, ha van még egy perc, szerintem megcsinálom. Bosszús vagyok, mert tényleg azt éreztem, hajszálra vagyok az éremtől. Az mindenesetre biztató, hogy életem második Európa-bajnokságán is helyosztót birkózhattam, ez jó előjel a jövőre nézve” – értékelt Végh Richárd a csarnokban.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, TIRANA
Szombat
Szabadfogás
57 kg. Európa-bajnok: Islam Bazarganov (Azerbajdzsán), 2. Musza Mehtyihanov (Oroszország), 3. Manvel Hndzsrcjan (Örményország) és Arjan Tyutrin (Fehéroroszország)
65 kg. Eb: Basir Magomedov (Oroszország), 2. Iszlam Dudajev (Albánia), 3. Iszlam Guszajnov (Fehéroroszország) és Vazgen Tavanjan (Örményorzság), ...8. Halidov Gamzatgadzsi
70 kg. A 3. helyért: Muszukajev–Najm (bolgár) 10:0. Eb: David Bajev (Oroszország), 2. Alexandrl Gaidarli (Moldova), 3. MUSZUKAJEV ISZMAIL (Magyarország) és Akaki Kemertelidze (Grúzia)
79 kg. Eb: Ahmed Uszmanov (Oroszország), 2. Mahamedhabib Kadzsimahamedu (Fehéroroszország), Dzhabrail Gadzhiev (Azerbajdzsán) és Zelimkhan Khadjiev (Franciaország)
97 kg. A 3. helyért: Matcsarasvili (grúz)–Végh 5:3. Eb: Abdulrasid Szadulajev (Oroszország), 2. Batyrbek Tsakulov (Szlovákia), 3. Ahmed Magamajev (Bulgária) és Givi Matcsarasvili (Grúzia)

Birkózás
2026.04.24. 17:38

Muszukajev nem bírt az ifjú moldovaival, Eb-bronzmeccses

Rendkívül jól mozgott Alexandr Gaidarli, aki felőrölte világ- és Európa-bajnokunkat az elődöntőben.

 

 

Legfrissebb hírek

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!

Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Lőrincz Tamás indul a Magyar Birkózók Szövetsége elnöki posztjáért

Birkózás
2026.06.01. 09:21

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke

Birkózás
2026.05.29. 11:38

Negyedik helyen zárt a magyar válogatott a socca Eb-n

Minden más foci
2026.05.24. 20:16

Bahrein helyett Kazahsztánban rendezik meg az idei birkózó-vb-t

Birkózás
2026.05.22. 19:01

Ligeti Richárd: Hiszek abban, hogy a munkám eredményes lehet

Birkózás
2026.05.16. 10:11

Feloldották az orosz és fehérorosz birkózók korlátozásait

Birkózás
2026.05.15. 13:58

Muszukajev: Ezt a ciklust mindenképpen megcsinálom

Birkózás
2026.05.14. 09:50
Ezek is érdekelhetik