„Om”.
Így hangzik a jógában a teremtés igéje, amelynek rezgése bizsergető, felszabadító, harmóniát teremtő. A test, a lélek és a szellem egységét szimbolizálja, ahogy maga a jóga is, amely egy-egy húzósabb nap végén feltölti, energetizálja, „összefogja” az embert. Nem véletlen, hogy egyre több sportoló jógázik felkészülése kiegészítéseként.
Lélegezzünk be, majd ki. Újra és újra. Érezzük, ahogy az energia áramlik a testükben, a fejünk búbjától a talpunkig. Feszítsük meg, majd engedjük el a homlokunkat, az arcunkat, a vállunkat, a hátunkat, végig egészen a lábujjunkig. Ugye milyen egyszerűen hangzik?!
A testünk nyugalmi állapotba kerül, de a nyújtásoknak, lazításoknak, az izmok munkájának köszönhetően olyan „terhelést” is megél, hogy bizony legördülnek homlokunkról, hátunkról, hasunkról az izzadságcseppek.
Sok élsportoló fedezte fel magának a jógát, amelynek köszönhetően fizikailag és mentálisan is jobb állapotba kerülhet, és a gyakorlatok során megélt folyamatos nyújtások példának okáért segítenek a sérülések megelőzésében, illetve a rehabilitációban.
A német labdarúgó válogatott tagjai több, mint egy évtizede készülnek a világhírű jógamester, Patrick Broome irányításával, aki szintén szerepet vállalt abban, hogy a Nationalelf 2014-ben világbajnoki címet szerezhetett.
Kárász Anna kajakos egy év kihagyás után tért vissza a versenyzéshez, visszatérő vállproblémái miatt iktatta be szárazföldi edzésébe a jóga elemeit, s a mai napig része a felkészülésének. Világbajnok kajakosunk persze nem a spanyolviaszt fedezte fel, több világklasszis sportoló is, mint például az NBA-játékos LeBron James és Dirk Nowitzki, a szerb teniszező Novak Djokovics vagy éppen az amerikai úszó, Michael Phelps is úgy fogalmazott, a jógának is köszönhette és köszönheti „örökzöld” státuszát a sportban.