A Balaton körbebiciklizése régi „találmány”, a tókerülő futás, az Ultrabalaton jó évtizede folyamatosan tízezres tömeget csábít a magyar tenger partjára, de a görkorcsolyások nem robbantak még be. Még…
De a görkorisok között minden további nélkül bakancslistás program lehet ebből, elvégre rangot ad, ha valaki képes ilyen hosszú távot megtenni, mégpedig hazánk egyik legkülönlegesebb táján.
„A célba érést követően azt mondtam, egy hónapig látni sem akarom a görkorit, de néhány nap elteltével már azt éreztem, hogy újra nekivágnék a Balatonnak, sőt Csabának már az is eszébe jutott a rengeteg gratuláló üzenetet látva, hogy jövőre három nap alatt csináljuk meg – magyarázta Singlár Ákos. – Voltak azért holtpontok, amikor a kori feltörte a lábam, vagy amikor már igazán fájt minden, ráadásul kánikulában meglehetősen nehéz viselet volt a négynapi cuccal teletömött hátizsák is…”
Budapesten próbálták modellezni a rájuk váró feladatot, alkalmanként kétszer nagyjából huszonöt kilométert koriztak, de a Balatonfüred–Keszthely távval így is meggyűlt a bajuk.
„Kora délutánig esett az eső, addig a csúszós út miatt nem indulhattunk el, utána pedig már nem igazán volt idő pihenni, így ezt a több mint hetven kilométert megszenvedtük rendesen… Összességében viszont fantasztikus élmény marad az egész, büszkék vagyunk, hogy sikerült, hiszen előttünk nem sokan csinálták meg még így. Azt nem hiszem, hogy a Balaguriból valaha is versenyt rendeznének, vagy olyan divattá válna, mint, mondjuk, az Ultrabalaton, de példát mutattunk, hogy megvalósítható a korikör. Ha valaki belevág, annak azt javaslom, hogy Powerslide vagy Powerblade korival teljesítse, hiszen ezeknek 80-as, esetleg 110-es kerekük van, ezáltal jóval gyorsabban lehet velük haladni, ráadásul sokkal kényelmesebbek is.”