A „legőrültebbek” 24-szer teszik meg a Galyatető–Mátraalmás–Galyavár–Galyatető útvonalat, így jön ki a 110 mérföldes, azaz a 177.12 kilométeres táv, amelynek további nehézséget ad, hogy a november közepi időpont miatt már az időjárás is próbára teheti a résztvevőket, ráadásul a túra során 11 520 méter a szintemelkedés!
„Én is teljesítménytúrázom, és egy idő után elindultam az extrémebb irányba – egy fórumos viccelődést követően találtuk ki, hogy legyen egy a Mátra 115-höz hasonló nehézségű, de téli túra, majd felvetődött a gondolat, hogy a Mátra 115 igen meredek, úgynevezett galyavári »bónuszkörén« kellene megcsinálni. 2013-ban én egyedül teljesítettem is a távot, negyvennégy órára volt szükségem hozzá. – mondta Darvas Márton szervező. – A 2016-os versenyre nagyon jó visszajelzéseket kaptunk, azóta még nagyobb a népszerűség és a túra elfogadottsága. Viszont úgy voltunk vele, hogy nem mindenáron szükséges minden évben megrendezni a leghosszabb távot, ezért az idén úgy döntöttünk, csak akkor tartjuk meg, ha legalább harmincan jelentkeznek – végül negyvenöt résztvevő lesz.”
A túrára egyébként nyolc különböző távon lehet nevezni, az egykörös minimaratonitól kezdve, a félmaratonin, a maratonin, a 60, 80, 110 és 140 kilométeren át egészen a 177 kilométeres csúcstávig, amelynek pontosan két nap, azaz 48 óra a szintideje. A versenyzők péntek este indulnak, s így legkésőbb vasárnap estig kell célba érkezniük.
Persze ez nem jelenti azt, hogy innentől kezdve csak laza sétálgatás/kocogás vár az emberre, de tény, van előnye a körözésnek is. A résztvevők hideg és meleg ételt, gyümölcsöt, édességet kapnak az erőpróba során, a teljesítésért oklevél, illetve kitűző jár, az első három-három férfi és női versenyző pedig érmet is kap.
A szervezők hangsúlyozzák, hogy a túra nehéz, technikás terepen halad, mindenki saját felelősségre és az erőnlétének megfelelően válasszon távot!