A polár könnyű, lélegző szintetikus anyag, amely sodrott szállá megmunkált 100 %-os poliészterből készül, felületét kefével bolyhozzák. Gyártására az újrahasznosított PET-palackok is felhasználhatók, így vásárláskor érdemes az erre vonatkozó információt keresni a termékeken. A polárból készült ruhadarabok alapvetően olcsóak, de nem csak emiatt örvendenek nagy népszerűségnek a túrázók körében.
Miben rejlik a polár nagyszerűsége?
Egy polárfelső minden kültéri szabadidős sportnál hasznunkra lehet. Főbb jellemzői: rugalmas, lélegző, puha, kényelmes. A nedvességnek csupán csekély részét nyeli el, ezért gyorsan szárad, ráadásul jó hőszigetelő tulajdonságú száraz és vizes állapotban egyaránt. Nem kényes anyag, így kifejezetten tartós, és nem igényel kíméletes bánásmódot.
A polár különböző típusai
A polár előnye, hogy nagyon sokoldalúan felhasználható, ezért eltérő igényű szabadidős sportokra is alkalmas. Ha meleg ruházatra van szükségünk, választhatunk vastagabb polárruhákat, amelyek olyan természetes anyagok kiegészítésével készülnek, mint a gyapjú. Ha azonban csak egy könnyű réteget szeretnénk magunkra venni minimális súllyal, arra is találunk megoldást. Különböző anyagok vegyítésével a polár fokozott rugalmasságot, vízállóságot és egyéb hasznos tulajdonságokat nyerhet.
Melyik rétegként használjuk?
A réteges öltözködés különösen az őszi-téli túrák alatt fontosak. A megfelelően megválasztott ruhákkal alkalmazkodni tudunk a hőmérséklet változásaihoz, ami különösen akkor jön jól, ha nagy szintkülönbséget teszünk meg. Az ugyanis, hogy a hegységek alacsonyabb pontjain kellemes az idő, még nem jelenti azt, hogy a csúcson ne tombolhatna hóvihar és fújhatna csontig hatoló hideg szél. A polár ruhadarabokat általában középső rétegként ajánlott használni. Kellemesebb időben elég egy jó nedvességelvezető réteget alávenni, és már indulhatunk is utunkra. Ahogy az időjárás hűvösebbé, szelesebbé, csapadékosabbá válik, vegyünk a polárréteg fölé egy jó víz- és szélálló kabátot, és tökéletesen rendben leszünk.