Esős, borús időben még a legelszántabb hobbisportolók is nehezebben veszik rá magukat arra, hogy futócipőt húzzanak, vagy akárcsak elmenjenek a legközelebbi konditeremig. Mielőtt azonban „nyúlcipőt rántanánk” a mozgás elől, érdemes átgondolni, mivel helyettesíthető az edzés.
És ekkor jön képbe a hulahopp.
Valószínűleg mindenkinek megvannak gyerekkorából a könnyű, színes hulahoppkarikák, amelyeket az iskolai versenyeken órák hosszat lehetett tekerni valamilyen – akkor a világot jelentő – apró ajándékért, vagy csak otthon elszórakoztunk vele. Felnőttként sem ördögtől való azonban elővenni a hulahoppot, pláne egy súlyozott verziót, hiszen elképesztően hatékonyan formálja az alakot.
A hulahopp kicsit hasonló a dartshoz: nagyjából addig lehet szórakozva szidni, hogy nem is sport, amíg nem próbáltuk ki. Aki dartsozott már, az tudja, egy-két óra játék után másnap simán érzi a karját, és ugyanez igaz a hulahoppra is: érezhetően átmozgat.
Egy-egy edzést is kiválthat a hulahoppozás, annak viszont végképp ideális, aki nem sportol. Kortól, nemtől és edzettségi állapottól szinte független a használata, bárki elkezdheti, mert nem jelent nagy terhelést a szervezetnek, ugyanakkor fokozatosan és látványosan fejti ki hatását.
Napi 5–10 percnyi hulahoppozás már egy-két hónap alatt látható eredményt hoz, legyen szó a derékméretről vagy a kilókról. Költeni sem kell rá sokat, hiszen a hulahoppozáshoz egészen pontosan egyetlen karikára van szükség, azt pedig maximum 4-5 ezer forintért bármelyik sportszerkereskedésben megvásárolhatjuk. Bármilyen pólót, nadrágot felvehetünk a mozgáshoz, igaz, tisztességesebb sportcipőt húzzunk a lábunkra, hiszen fontos a stabilitás.
A legjobb, hogy a hulahoppozásra szinte nem lehet nemet mondani: bárhol használható, egy kis szobában is van annyi hely, hogy megtekerjük magunk körül a karikát, ráadásul ha nagyon unnánk a hulahoppozást, közben tévézhetünk, zenét hallgathatunk. A hulahoppkarika annyira praktikus sporteszköz tud lenni, mint a felfújható SUP. Egyszerűen darabokra szedhető, így kis helyet foglal és könnyedén szállítható.
Sokan visszahőkölnek a hulahopptól, mondván, gyerekként sem ment, mindig leesett, most sem fog sikerülni.
Ma már a legtöbb sportszerkereskedésben kapható súlyozott hulahopp, és bár elsőre furcsán hangzik, a könnyű, szinte súlytalan verzióhoz képest ezt könnyebb magunk körül tekerni.