Sajnos a héten nem tudok beszámolni nagyszerű futásokról, sőt kevésbé nagyszerűekről sem, ugyanis egy makacs vírus ledöntött a lábamról. Így már amiatt is boldog leszek, ha esetleg a hétvégén végre ki tudok menni futni. Viszont addig mások posztjait olvasgatom, ezekből ajánlok most is néhányat.
Gondolom, senki sem lepődik meg, hogy Réka nyert a nők között!
Hétköznapi szuperhős jelmezében szuper idővel teljesítette a három kört!
Nagy György sok balatoni futóversenyen indul, mázlista, hogy ilyen gyönyörű környezetben futhat! Mi pedig szerencsére olvashatjuk a beszámolóit. Legutóbbi bejegyzése a Mapei Szigligeti Félmaraton teljesítéséről szól, az ideje fantasztikus, 1:45 óra volt!
Érdekes, hogy nagyjából féltávnál valami történt, nem érezte jól magát, s kiderült, másoknál is akadt hasonló probléma.
1. Váltott vizes zuhany
A meleg-hideg vizes zuhany serkenti a vérkeringést, stimulálja az idegrendszert, ráadásul a hideg víz segít hozzászokni a zord időjáráshoz is. Az egyik leghatékonyabb módszer, de fokozatosan kell kezdeni, és lefekvés előtt nem érdemes végezni.
2. Erősítő edzés
Az erősítő edzések nemcsak az izmainkat edzik, de az idegrendszerünk teherbírását is javítják, és fejlesztik az ellenálló-képességünket.
3. Akklimatizációs kirándulás
Legjobban úgy lehet hozzászokni a hideg, csapadékos időjáráshoz, ha több időt töltünk a szabadban. Persze itt is fontos a fokozatosság, és figyelni kell a megfelelő öltözködésre.
4. Szaunázás
A hagyományos szaunázás is serkenti a keringést, segít kiizzadni, és segít kinyírni csomó kórokozót a szervezetünkben, bőrünkön. A téli hónapokban havonta egyszer érdemes elmenni.
5. Változatos, táplálkozás
A minden tápanyagot megfelelő arányban tartalmazó, vitaminban és ásványi anyagban gazdag étrend az egyik alapja az egészséges szervezetnek.
6. Elegendő alvás, pihenés
Hiába az összes praktika, ha nem pihenünk eleget, nem lesz megfelelő a szervezet védekezőképessége. Ezenkívül természetesen számtalan módszer és készítmény létezik, amelyek hozzásegíthetnek a megfelelő immunrendszeri működéshez. A legfontosabb, hogy semmit se vigyünk túlzásba, és óvjuk az egészségünket, hogy a nyugdíjas években is élvezhessük a havas lejtőket.