Ha kérdeznék, mi leszek, ha nagy leszek, azt válaszolnám, hogy nyugdíjas. Gazdag nyugdíjas. Nagyon gazdag nyugdíjas. Idő van, della van, így végre részt lehet venni a világ legdurvább versenyein, ahol már lehet, az elsőn elhullanék, de legalább szép helyen történne a tetemrehívás. Íme pár szívatós verseny, amely garantálja a hajnali merevedést a derekadban.
Hurt
Hawaiiról leginkább a pálmafák, fűszoknyás csajok, meg a büntetendő kategóriába sorolandó pizza jut az ember eszébe, amely amúgy kanadai találmány. Legkevésbé sem a világ egyik legkeményebb versenyének helyszíne. Az esemény neve is beszédes, Hurt, azaz vérre és verítékre számíts. A száz mérföld megtételére 36 óra áll rendelkezésedre, miközben sárral, sziklákkal, gyökerekkel és trópusi viharokkal kell megküzdened. Az aktív nyugdíjasévek csúcspontja lehet.
Hogy miért érdemes iparkodni? Mivel az első három helyezett kupa helyett a verseny logójával ellátott ukulelét kap.
6633 Artic Ultra
Na, ez a verseny tényleg a világ végén van, Kanada északi részén. Aki szeretné megtapasztalni, milyen lehet a világ végén héderezni, akkor ez kötelező darab. A cudar körülményekkel még csak ismerkedőknek 120 mérföld a javallott, a rutinos mazochistáknak pedig ott van a 380 mérföldes táv. Kábé végig az Északi-sarkkörön kell kóborolni, és ez is a célvonal, ami meglehetősen autentikus. Ja, igen, és futás közben a derekadra kötött banyatankban kell szállítanod a motyódat, de néztem a képeket, pofátlanul szép a táj, mivel a verseny február végén van, a sarki fényből is kapsz.
Ha Szerencsekerék, akkor Gajdos Tamás. Ha futás, triatlon, egészséges életmód, hatvan fölötti mindennapos sportolás, akkor is Gajdos Tamás. Bizony, nem írtuk el: hatvan fölötti!
Erről, és persze sok minden egyéb szabadidős érdekességről írunk a Csupasport magazin első számában, amely március 10-én jelenik meg! A 100 oldalas magazinon kívül olvasóink kapnak egy 16 oldalas versenyeredményes mellékletet is.
A dél-afrikai Belfastból indul a 250 mérföldes, öt napig tartó terepultra. A fene se tudta, hogy Dél-Afrikában is van egy Belfast. Hegyen-völgyön halad az útvonal, s mindössze öt falu áll rendelkezésedre, ahol kajálhatsz és megpihenhetsz. Célnak a világ harmadik legméretesebb kanyonja, a Blyde River Canyon szolgál helyszínül. Mivel hosszú és nehéz a verseny, a fél háztartást szintén magaddal kell cipelned.
Everest Marathon
Na, végre csak egy maratoni, mondhatnánk, de elég kemény, és bazi hideg van. A versenyt megelőzi egy háromhetes nyaralás Nepálban, hogy a kedves résztvevők akklimatizálódjanak, majd a rajt a nagyjából 5500 méteren elhelyezkedő alaptáborból indul, és onnan kell lecsorogni a 3400 méter magasságban található Namche Bazaarba, ahol szinte már trópusi körülmények uralkodnak a rajthoz képest. Ez egy nagyon jó kis hangulatos falu, bár bazár baromira nincs, csak valami minden szombaton üzemelő piac.
The Patagonian Expedition Race
Ha már unod a terepfutást, az UTMB-t kisujjból kirázod, akkor ezt a Chilében megrendezésre kerülő elmebajt neked találták ki. Nemcsak futni kell, hanem sziklát mászni és kajakozni is, elvégre hegyeket, gleccsereket, folyókat és mocsarakat kell meghódítani. Négyfős csoportokban indulnak a felfedezők, és mindenkinek speckó képességgel kell rendelkeznie, például elsősegélynyújtás, térképolvasás. Az útvonal és annak hossza minden évben változik, általában 375 és 500 mérföld között szokott lenni, a teljesítésre tíz nap áll rendelkezésre, és a tracket csupán 24 órával a rajt előtt kapja meg a csapat.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!