Új, zöld, innovatív instant túrák

Nagy ZsoltNagy Zsolt
Vágólapra másolva!
2020.04.23. 17:56
A Groove Trails márciusban indult, egyelőre három útvonalat kínál. QR-kód helyett GPS alapú rendszer segítségével működik, a díjszabás minden távon egységes, a nevezési díj tíz százaléka jótékony célra megy.

Oldalunkon többször írtunk már az instant túrákról, amelyek a teljesítménytúrákkal ellentétben nincsenek időponthoz kötve, a nevezési díj befizetése után gyakorlatilag bármikor elindulhatunk rajtuk. A legtöbb instant túra szervezője QR-kódos rendszert használ ahhoz, hogy lássa, valóban teljesítettük-e a távot, bizonyos ellenőrzőpontokon meg kell keresni a kódot, és beolvasni a telefonunkkal. A beolvasáshoz időpont tartozik, a körtúrát akkor teljesítettük sikeresen, ha szintidőn belül leolvassuk az utolsó ellenőrzőkódot is.

Ezzel a megszokott és bevált rendszerrel szakított a Groove Trails csapata, amikor márciusban, nem sokkal a kijárási korlátozás bevezetése előtt elindította a Budapesthez közeli Nyakas Kör 13 és 25 kilométeres távját, valamint a 29 kilométeres Farkas Trailt.

A Nyakas Kör útvonala Biatorbágy környékén a Kőorrt is érinti – Fotók: Marosi Bence
Érmek a teljesítésért – Fotók: Marosi Bence

A Groove Trails célja, hogy újat mutasson, innováljon és valami formabontóval álljon elő az instant túrák „piacán”. A legzöldebb instant túrákat igyekszik kínálni a túrázóknak – az erre irányuló törekvést jelzi, hogy a nettó nevezési díjak 10 százalékát két, természetvédelmi célokat megvalósító közhasznú egyesületnek, a Rainforest Trustnak és az Erdőmentők csapatának ajánlják fel, és vannak törekvések, hogy a támogatott kör később tovább bővüljön. A szervezők nem gyártanak és nem adnak semmilyen papír alapú promóciós anyagot, a teljesítésért járó érem pedig újrahasznosított préselt falemezből készül. A „zöldülést” segíti az a döntés is, hogy QR-kódok kihelyezése helyett a Geogo webes alkalmazással történik a túra teljesítésének igazolása.

„Környezetkímélőbb megoldás, nem kell nyomtatni, fóliázni, kipakolni a természetbe semmit, ráadásul a túrázóknak is kényelmesebb. A Geogo webes alkalmazás, nem kell semmit letölteni. Működéséhez mobilinternet sem szükséges, elég a GPS bekapcsolása. Túráinkat a fizetés után kapott ellenőrzőkóddal lehet felvenni a Geogóban, a teljesítés akkor indul, ha az első ellenőrzőponthoz odaértünk, és elindítjuk a számlálót, illetve automatikusan véget ér az utolsó pont érintésekor, vagy ha lejár a szintidő. További előny, hogy

a túra minden ellenőrzőpontja ötven méter sugarú körben van meghatározva, így a helyszínen nem kell semmit keresgélnünk, elég ebbe beérnünk.”

Marosi Bence elmondása szerint a jelenlegi három túra az elkövetkező egy-két hónapban bővül. Hamarosan újabb Budapest közeli útvonalat indítanak el, a nyár közeledtével pedig a Balaton környéke csatlakozik.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik