Úgy tűnik, a kijárási korlátozás alatt sem mondott le az aktív testmozgásról Kentin Mahé, a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának francia irányítója. Legalábbis erről tanúskodik hivatalos Instagram-oldala, amelyre jóformán mindennap feltölt egy rövid videót, amelyen erősítő gyakorlatokat mutat be.
A bakonyi sztáralakulat örökmozgó olimpikonjáról köztudomású, hogy imád edzeni, talán csak éppen akkor nem mozog, amikor alszik, vagy tévét néz. Bár Mahénál sohasem lehet tudni. A csapat 29 esztendős mókamestere nem megy a szomszédba egy kis viccelődésért, de nem ismer tréfát, ha testmozgásról van szó.
Egy nemrégiben készített videóban arról beszél, hogy a karantén alatt nagyon hiányzott neki a kézilabda és a csapattársai, s bár több időt tölthetett együtt családjával, odafigyelt, hogy mindennap jusson ideje erősítésre. Szüksége is van rá, hiszen – mint ismert – tavaly ősszel műtéten esett át. A térde rakoncátlankodott már jó ideje, ezért nem is csoda, hogy intenzív edzésmunkával készül a mihamarabbi visszatérésre, ám sosem gondoltuk volna, hogy repertoárja ilyen széles skálán mozog.
„Amikor tizenhét éves koromban aláírtam első profi szerződésemet a világ legerősebb kézilabda-bajnokságában, a Bundesligában szereplő Rheinlandnál, a csapat erőnléti edzője – akinek erőemelő szakirányú végzettsége volt – rengeteg gyakorlatot mutatott nekünk – kezdte Kentin Mahé. – Fél éven keresztül csak azt tanultuk, hogyan kell hatékonyan használni a súlyzót. Neki köszönhetően elsajátítottuk azokat a technikákat, amelyek segítségével sérülésveszély nélkül emelhetünk nagy súlyokat. Rendkívül hálás vagyok neki, játékoskarrierem során rengeteget kamatoztattam ebből a tudásból. A videókon látható gyakorlatok egy jelentős részét a Veszprém erőnléti edzőjétől, Marijától lestem el, de sokat böngészem fitnesz- és személyi edzők közösségi oldalait is, amelyeken sok inspirációt kapok. Nyugodtan mondhatom, Andrew Hannon is tanítómesterem, ő rengeteg medicinlabdás gyakorlatot tesz ki a közösségi oldalára, és a rajongók kérdéseire is szívesen válaszol. És persze nem hagyhatom ki a felsorolásból a norvég kézilabda-válogatott erőnléti edzőjét, Lars Maelandot sem, akinek szintén széles a repertoárja. Csapattársammal, a szintén norvég Kent Robin Tönnesennel sokszor együtt végezzük az általa vezényelt nehezebbnél nehezebb gyakorlatokat.”
A műtét utáni hosszú kihagyást követően újra formába kell lendülnie, ehhez pedig sokat edzésre van szüksége.
Napi két órát tréningezik, ehhez jön a bemelegítés, illetve a workout utáni nyújtás. Így összesen napi három órát tölt izompakolással, de mint mondja, ezt is felül tudná múlni.
„Rengeteg üzenetet kapok a követőimtől, akik rendkívül hálásak, hogy a közösségi oldalamon népszerűsítem a testmozgást. Többen elmondták, a kisfilmek, amelyeket feltöltöttem az oldalamra, nagyon sokat segítettek, hogy átvészeljék a nehéz időket a járvány alatt. Nagyon jó látni, hogy hatással vagyok másokra, ami persze engem is arra ösztökél, hogy folytassam az edzésmunkát, és hogy a jövőben is segítsem az embereket. Mostanában mindig az jár az eszemben, vajon mit csinálok, ha véget ér a sportkarrierem. Lehet, egy nap testnevelő tanárként kötök ki valamelyik iskolában, de az is elképzelhető, hogy edzőteremben vállalok munkát.”
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!