Síelnénk, lehetőleg kevés pénzből? Wesselényi Andrea, a sielok.hu főszerkesztőjének segítségével összeszedtünk néhány szempontot, hogy olcsóbban megúszhassuk a téli túrát.
1. Szomszédolások
Talán a legfontosabb kérdés az, hova megyünk, hiszen az úti cél kiválasztásával árkategóriát is választunk. A teljesen kezdőknek érdemes először itthon, műanyag pályákon elsajátítani az alapokat, ezek után sokkal jobban megéri távolabbi, drágább helyekre utazni. Egyre népszerűbbek a közelebbi, kisebb, olcsóbb szlovén és szlovák síközpontok is, ezeken a helyeken a körülmények egyre jobbak, egyre közelebb vannak az Ausztriában tapasztaltakhoz.
2. A március még remek!
Talán sokan nem is gondolnák, mekkora különbség van egy januári és egy februári-márciusi síút között. Az európai síterepek februártól március közepéig a legdrágábbak, így január vagy március második fele lehet a leggazdaságosabb választás. Márciusban egyébként kiválóan síelhető hó van, sokkal nagyobb az esély egy gyönyörű napsütéses sínapra, ráadásul sokkal kevesebben vannak a pályákon.
3. Hétből öt szuper!
A síelés egyik – ha nem a legnagyobb – költsége a síbérlet. Ezen nehéz spórolni, ám észszerű döntéssel jó áron juthatunk hozzá. Sok sítelep kínál „Auswahlkarte” nevezetű bérletet, ami azt jelenti, hogy például egy hétnapos időszakon belül tetszőleges öt napon használhatjuk a bérletünket. Így szabadon beiktathatunk pihenőnapokat, sőt jól jöhet rossz idő esetén is, amikor nem lehet kimenni síelni a pályára. Így sokkal jobban járunk, mint ha napijegyeket vennénk.
4. Drága a pályaszállás
Ha szállást keresünk, érdemes jól utánanézni a lehetőségeknek. Ausztriában személyenként napi 15 és 200 euró között találhatunk szálláshelyeket, a legjobb választás a magánszállás vagy az apartman. Ha nem létszükség, ne válasszunk pályaszállást, hiszen ezeknek az ára az egekben van, így ha a sípályától húsz kilométeren belül találunk megfelelő megoldást, mindenképpen azt foglaljuk le.
5. Csomagolt ebéd
Megjelent a Síelés magazin!
Már kapható az újságárusoknál a hatodik Síelés magazinunk, amelyben 84 oldalon írunk az idei síszezonról és sok minden másról.
6. A használt ruha előnye
Nagyon drága a síruházat és a felszerelés, így akkor járunk a legjobban, ha használtan vesszük őket, netán kölcsönzünk. Rendkívül jó, újszerű állapotú használt ruházatot lehet találni különböző online börzéken, kiváló áron. A felszerelést érdemes bérelni, hiszen akik nem járnak évente több alkalommal síelni, és nem szeretnék magas szinten űzni a sportágat, azoknak jobban megéri egy-egy alkalomra bérelni a minőségi felszerelést. Persze a ruházathoz hasonlóan a felszerelést is be tudjuk szerezni használtan, remek áron.
7. Sífutás – itthon!
Először is, a sífutás nem összekeverendő a síeléssel. Aki még nem érzi, hogy megfelelő szinten elsajátította a síelést, annak nagyszerű opció a sífutás. A koronavírus-helyzetben különösen fontos, hogy ehhez nem kell külföldre utazni, hiszen itthon is remek pályák vannak: Bánkút, Sopron, Budapest-Normafa vagy éppen Galyatető. Ha ezt választjuk, sok pénzt spórolhatunk meg, ám a síélmény szintén garantálhatóan hatalmas lesz.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!