A kettő között pedig a nagymamája révén magyar származású sportoló éles kritikával illette a hollandokat. A holland szövetség honlapján megjelent egy cikk, amelyben az egyik sporttudományos szakemberük azt magyarázta el, hogyan lobbizik a pekingi pályamesternél a narancsmezeseknek kedvező jégminőségért. Nils van der Poel ezt nemes egyszerűséggel szégyenletesnek, a sportág botrányának nevezte.
Mi viszont egy harmadik szempontból írunk róla, ugyanis az irunfar.com nevű honlap idézte fel vele kapcsolatban, hogy az ultrafutótávokat sem veti meg.
Történt ugyanis, hogy négy évvel ezelőtt, a pjongcsangi játékokon 14. helyen végzett 5000 méteren. Később úgy fogalmazott, hogy a sportága „szívás”, ezért egy időre felhagyott a versenyszerű korcsolyázással. A játékokat követő első évében csatlakozott a svéd hadsereghez, ez idő alatt tízórás kerékpár- és hosszú, kimerítő túrákon vett részt a bázis körüli erdőkben.
A runnersworld.com holland kiadásának ő maga is beszélt arról, mennyit számított, hogy abban az évben az ultrafutásra koncentrált, és néha hivatalos versenyeken, máskor csak egyedül akár 160 km-t is futott. Nem is elsősorban azért, mert az edzésmunkában vagy a gyorskorcsolyában erre a típusú tréningre, terhelésre van szüksége, hanem mert inspirációt adott neki. Még a sérülésveszély tudatában is.
Felidézte, hogy gyerekként is futott, de gyorsan elfáradt, hamar elkezdte érezni a mellkasában a szúró fájdalmat. És ahogyan a kisebbek általában, akkortájt sokkal vonzóbbnak találta a labdajátékokat. Később, már élsportolóként azonban megváltozott a viszonya a futással, egyfajta kihívásként élte meg. „Pedig semmi tehetségem hozzá, egész jó kerékpáros vagyok, ám a futás az más” – fogalmazott még tavaly az immár kétszeres olimpiai bajnok.
A versenyek, a húszórás futások után sokszor vetődött fel benne a kérdés, hogy egyáltalán miért csinálja, és ha nem is találta meg a választ, az biztos: a kíváncsiság is hajtotta.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!