Profi kártyát 2018-ban szerzett, de csak a tavalyi Prague Prón kvalifikálta magát a Mr. Olympiára. Miért most jött el az áttörés?
Testileg és lelkileg is meg kellett érnem a kihívásokra – válaszolta a 26 éves Németh Bálint, aki a men’s physique kategóriában áll színpadra a profi testépítés csúcseseményén. – Az sem mellékes, hogy meg kellett teremtenem a kellő anyagi hátteret, ami különösen fontos ebben a sportágban. Nagyon sokba kerül a felkészülés, és finoman fogalmazva sem tolonganak a szponzorok, hiába vagyok aktív sportoló. Rengeteget köszönhetek egyedüli támogatómnak, a BioTechUSA-nak.
Rendkívül tudatos versenyző hírében áll. Mit takar ez pontosan, és mi mindent kellett eddig feláldoznia?
Amikor hivatásos versenyző lettem, és elindultam a profi ligában, még tudtam menedzselni a vállalkozásaimat és az időmet. Úgy érzem, semmit sem kellett feláldoznom, vagy legalábbis nem úgy éltem meg. Jutott időm a sportolásra, a magánéletemre, a YouTube-csatornám gondozására, sőt még egy fitneszcsapatot is felépítettem a BioTechUSA-val. Nehéz volt, de megcsináltam, napi tíz-tizennégy órát dolgoztam.
Idén aztán azzal szembesültem, hogy a Mr. Olympia teljesen más kávéház.
Legutóbb elmondta, hogy a kommunikációban és a brandépítésben is legalább olyan jónak kell lennie, mint az edzőteremben és a színpadon. Tavalyhoz képest sikerült előrelépnie?
Őszintén szólva, kicsit megrekedtem. Mostanság egyre többen veszik a bátorságot, hogy influenszerkedjenek, és mindenkibe belekössenek. Engem is „megtaláltak”, amit nagyon nehezen kezeltem. Noha nem adok azoknak a véleményére, akik egyáltalán nem jártasak a testépítésben, nehezen függetleníttettem magamat tőlük. Túl sok kellemetlen inger ért, úgy éreztem, ki kell szállnom a közösségi médiából. Az emberek rajtam akarták levezetni a frusztrációjukat, a csalódásokat, amelyek a lustaságuk és figyelmetlenségük miatt érték őket. Embert próbáló volt ilyen körülmények között a testépítésre összpontosítanom, ezért Szlovákiába költöztem a barátnőmhöz. Így talán eredményesen és büszkén tudom képviselni Magyarországot a Mr. Olympián.
Azt is említette, hogy ebben az évben öt kilót kell felszednie úgy, hogy a súlygyarapodás ne befolyásolja hátrányosan a testalkatát. Sikerült?
A testsúlyomhoz képest nem, de vizuálisan igen. Vagyis öt kilogrammal többnek fogok tűnni a színpadon, mint amennyi vagyok.
Szép eredményt ért el az őszi Arnold Classicon, negyedik lett.
Én is viszonylag elégedett vagyok vele, hiszen húsz remek európai versenyző alkotta mezőnyben lettem a negyedik legjobb. Sajnálom, hogy nem tudtam előrébb végezni, de akkor is egészségügyi problémákkal küszködtem.
Tartható a terve, miszerint bejut a legjobb tíz közé?
Nem zárom ki, de reálisan nézve a huszadik hely környékére érhetek oda. A kategóriámban hetvenen mérik össze az erejüket, amire még nem volt példa a Mr. Olympia történetében. Mindenki komolyan készül, minden idők legerősebb mezőnye gyűlik össze Las Vegasban. Nagyjából már most meg tudom mondani, ki végez az első tízben, de sok új szereplő is van, akiket nagyon nehéz „belőni”. Generációváltás zajlik a kategóriában, rendkívül izgalmasnak és érdekesnek ígérkezik a verseny.
Mi az, amiben a többiek fölé nőhet?
Nehéz kérdés, mert az Arnoldon nem tudtam kihozni magamból, amit akartam, ezért úgy is fogalmazhatok, hogy már rég versenyeztem igazán. Mivel látom, hogy mindenki sokat fejlődött körülöttem, nem igazán tudom hová tenni magamat. Minden földrésznek megvan a kiemelkedő versenyzője, és teljesen más adottságúak. Nálam a kondíció, a szárazság, a test összhangja és az arányosság a kulcskérdés.
Ha ezeket jól össze tudom hangolni, a legjobbak között lehetek. A maradék időben természetesen azon dolgozom, hogy így legyen.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!