Ma már nagyon sok helyen van lehetőség gyerektornára, óvodák, fitnesztermek szerveznek különféle mozgásos foglalkozásokat gyerekeknek, és vannak olyan weboldalak is, amelyek videós tartalmakat kínálnak és azon keresztül mutatnak be különféle gyakorlatokat.
Míg a szakképzett pedagógus, mozgásterapeuta segítségével végzett gyakorlatokat a gyerkőcök egyedül csinálják, a szülő jobb esetben csak nézője ezeknek a foglalkozásoknak, addig a videó – mivel otthon nézhető – lehetőséget ad arra, hogy anyuka, apuka együtt mozogjon a gyerek(ek)kel.
A neten szörfözve az ember olykor belebotlik olyan fotókba, amelyen anyukák és gyermekeik együtt jógáznak, a beállított fotókon teljes a harmónia. De ezek leginkább azt mutatják, hogy anyuka mennyire fitt és mellette még a gyereket is oda tudja csábítani.
Amikor közös tornáról beszélünk, elsősorban a gyerektorna a lényeg, a közös mozgás legyen élmény!
Ha már elhatároztuk, hogy közösen tornázunk, felvetődik a kérdés, hogyan kezdjünk neki. Milyen gyakorlatokat csináljunk? Először mindenképpen érdemes a profikhoz fordulni tanácsért. Ha nem tudunk elmenni olyan személyi edzőhöz, aki gyerektornára specializálódott vagy mozgásfejlesztéssel foglalkozik, akkor nézzünk ilyen…
vagy ilyen…
videókat!
Egy a lényeg: sok mozgás legyen benne!
A gyerkőcök szeretnek futkosni, úgyhogy erre mindenképp építhetünk. Ugráljunk és nyújtózzunk: az előbbit nagyon élvezik a gyerekek, utóbbi pedig jó gerincerősítő, amelyre az óvodás-kisiskolás életkorban nagyon nagy szükség van.
Mindig valamilyen vidám zenére tornázzunk, és igyekezzünk mi is viccesek lenni, a nevetéssel és jókedvvel a mozgást olyan élménnyé tudjuk tenni, amire aztán a későbbiekben is szívesen emlékszik és ami inspirálja a sportágválasztásnál, ha kicsit nagyobb lesz.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!