Lett rali: a címvédő Rovanperä győzött

2024.07.21. 15:05
Kalle Rovanperä nyerte a Lett ralit (Fotó: Getty Images)
A címvédő Kalle Rovanperä, Jonne Halttunen finn kettős (Toyota) nyerte a vasárnap zárult Lett ralit, a világbajnokság idei szezonjának nyolcadik futamát.

A 23 éves pilóta és társa közel negyven másodperc előnnyel győzött a második helyen záró, nyolcszoros vb-győztes Sébastien Ogier, Vincent Landais francia duó előtt. A harmadik az Ott Tänak, Martin Järveoja észt páros lett, amely ezzel feljött az összetett második helyére.

Az élen a Thierry Neuville, Martijn Wydaeghe belga páros áll, ők ezúttal a nyolcadikok lettek.

A vb augusztus első napjaiban a Finn ralival folytatódik.

Lett rali (20 gyorsasági szakasz, 300.8 km):
1. Kalle Rovanperä, Jonne Halttunen (finn, Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid) 2:31:47.6 óra
2. Sébastien Ogier, Vincent Landais (francia, Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid) 39,2 mp hátrány
3. Ott Tänak, Martin Järveoja (észt, Hyundai i20 N Rally1 Hybrid) 1:04,5 p h.

A vb élcsoportja (még öt verseny van hátra): 1. Thierry Neuville, Martijn Wydaeghe (belga, Hyundai i20 N Rally1 Hybrid) 145 pont, 2. Tänak 137, 3. Elfyn Evans, Scott Martin (brit, Toyota) 132, 4. Ogier 117, 5. Adrien Fourmaux, Alexandre Coria (francia, M-Sport Ford) 101, 6. Rovanperä 86