A nőknél a csoportkört három győzelemmel letudó németek a fináléban 4–4 után – a Belgium elleni elődöntőhöz hasonlóan – büntetőkkel nyertek Anglia ellen. Párhuzam, hogy a két vesztes oldalon próbálkozó négy-négy játékos egyaránt hibázott... Németország ezzel 2007 – és két vesztes finálét követően – történetének második kontinensbajnoki címét szerezte meg. A bronzérem a nyolcszoros aranyérmes – az előző két kiírást, 2009-ben és 2011-ben megnyerő –, rekordbajnok hollandokhoz került, akik 3–1-re győztek Belgium ellen. Az Eb-k 1984 óta íródó története során Hollandia csak egyszer, 1991-ben nem jutott be a döntőbe, sőt, akkor az éremről is lemaradt, miután a „kisdöntőben" kikaptak Szovjetuniótól. Ezúttal legalább a dobogóra felállhattak a hollandok.
A férfiaknál a németek a Belgium elleni 2–1-es vereséggel kezdték meg Eb-szereplésüket a csoportkörben, utána azonban már legyőzhetetlenek voltak, és a döntőben 3–1-gyel vágtak vissza a rendezőknek. A bronzmeccsen Hollandia 3–2-re győzött Anglia ellen. Mindkét nemnél ugyanaz a négy nemzet került be a négy közé, párhuzam még a német arany-, és a holland bronzérem. A rekorder német férfiválogatott nyolcadik Eb-aranyát szerezte meg, nem mellékesen megvédte címét. A már hatodszor elődöntős Belgium először jutott be a fináléba, de győznie nem sikerült, 2007-es bronzérme után viszont legalább eggyel előrébb végzett.
A londoni olimpián a férfiaknál német, holland, ausztrál volt a sorrend a dobogón, míg a nőknél holland, argentin, brit.