Rövidpályás úszó-Eb: Jakabos bronzérmes, Hosszú ötödik

2005.12.11. 17:26
Jakabos Zsuzsanna bronzérmet szerzett a nők 400 méteres vegyesúszó számának döntőjében a rövidpályás Európa-bajnokságon, Triesztben. A legjobb idővel a döntőbe került pécsi versenyző 200 méter után még az élen állt, de aztán visszacsúszott a harmadik helyre. Hosszú Katinka ötödik lett. A számot a lengyel Katarzyna Baranowska nyerte meg.
Jakabos Zsuzsanna

Új egyéni csúccsal a harmadik helyen ért célba Jakabos Zsuzsanna 400 vegyesen Triesztben, az úszók rövidpályás Európa-bajnokságán. Hosszú Katinka ötödik lett.

Jakabos 4:35,68 perces eredményt ért el, Hosszú 4:37,06-tal csapott a célba.

Az első két úszásnemben a junior Európa-bajnok Jakabos volt a legjobb, de nem tudta leszakítani a lengyel Baranowskát és az orosz Ivanyenkót.

A számára kritikus mellúszásban előbb Baranowska előzte meg, majd később Ivanyenko is elé került, így a gyorsúszásban már nem tudta behozni a hátrányát.