Rövidpályás úszó-Eb: újabb lengyel arany, Kovács Ágnes hetedik 100 mellen

2005.12.11. 18:00
Megszületett a mai harmadik lengyel aranyérem is az úszók rövidpályás Európa-bajnokságán, az olaszországi Triesztben, miután a női 100 mell döntőjében Beata Kaminska bizonyult a legjobbnak. Kovács Ágnes a hetedik helyen végzett.
Kovács Ágnes

Kovács Ágnes féltávnál még ötödik volt, a célba viszont már hetedikként ért be 100 mellen az úszók trieszti rövidpályás Európa-bajnokságán.

A betegeskedő olimpiai és kétszeres világbajnok magyar versenyző a hajrát nem bírta, így a lengyel Katarzyna Dulian kivételével mindenki megelőzte.

A számot a lengyel Beata Kaminska nyerte meg 1:06,51 perc idővel, megelőzve az orosz Jelena Bogomazovát.

A harmadik helyen holtverseny alakult ki a német Simone Weiler és az olasz Chiara Boggiato között.