Tömegsport: magyar versenyző nyerte a női futóversenyt Bécsben

2006.06.13. 02:55
Új csúccsal a magyar Papp Krisztina nyerte a bécsi női futóversenyt, a Frauenlauf-ot a Práterben. A 15. alkalommal megrendezett futóversenyen negyvenhat ország több mint tizenkétezer versenyzője vett részt, köztük amatőrökkel, profikkal, fiatalokkal és idősebbekkel.
A megmérettetésre öt kategóriában három távon lehetett nevezni. Az öt-, illetve tízkilométeres futás mellett ötkilométeres gyaloglásban is kipróbálhatták magukat a versenyzők. Nevezni lehetett egyénileg, csapatban (barátnők, kolléganők, tanárnők, diáklányok) és iskolánként. A látás- és hallássérültek 2004 óta indulhatnak külön katergóriában.A nők körében a futást népszerűsíteni kívánó rendezvényre tavaly óta nemzetközi sztárokat is meghívnak; ennek eleget téve állt rajthoz vasárnap Papp Krisztina is, aki a 2003-s Eb-n tízezer méteren aranyérmet szerzett. Versenytársai a kenyai Tegla Loroupe, az ausztrál Eloise Wellings, az osztrák Susanne Pumper, a svéd Ida Nilsson valamint Christin Johansson voltak. Az egri futónő új csúccsal, 15:35,9-es eredménnyel utasította maga mögé az 5 km-es távon versenyző mezőnyt. Kilenc másodperces lemaradással az ausztrál Eloise Wellings követte a célba, a harmadik helyen Ida Nilsson végzett. A házigazdák képviselője, Susanne Pumper – Tegla Loroupe mögött - az ötödik helyen ért célba. Az idei „Österreichischer Frauenlauf Award“-ot Tegla Loroupe kapta hazájában a békéért, a szegénység ellen valamint az AIDS-betegek megfelelő ellátásáért vívott küzdelme elismeréséül.