„Sokszor elmondtam már, hogy szerintem ebben a társaságban benne van, hogy megismételje a kilencvenkettes barcelonai olimpia éremesőjét, ezen a bécsi kontinensbajnokságon szintén sporttörténelmet írtunk – kezdte értékelését az MTI-nek az MJSZ első embere. – Az irodám falán ott vannak az elmúlt évek U23-as és junior-világversenyeinek éremtáblázatai, amelyeket szívesen mutogatok a vendégeknek, és amelyeken háromszor végeztünk az első helyen. Most végre megvolt az áttörés, immár egy dicsőséges felnőtt éremtáblát is kiakaszthatok a falra."
Az európai szövetség (EJU) főkincstárnoka kifejtette: Ungvári Miklós vitatott körülmények közt elvesztett döntője nem jelent szálkát vagy tüskét, mivel a meccs után az EJU bíróbizottságának vezetőjével, illetve Fridrich Katalinnal, a legmagasabban jegyzett nemzetközi magyar bíróval végigelemezték a meccset, és bármennyire is sajnálja a kétszeres Európa-bajnokot, de nem történt durva tévedés a kárunkra, így a magyaroknak nincs joguk ordibálni.
A zárónapi csapatverseny kapcsán Tóth László hozzáfűzte: „A fiúknál a második vonalat indítottuk el, hogy ők is szerepelhessenek, a lányoknál viszont nem áll rendelkezésre erős tartaléksor, a legjobbakat pedig pihentetni szerettük volna. Tavaly a fiúk megnyerték a miskolci Európa-bajnokságot, a lányok bronzot szereztek, így most Bécsben az egyéni versenyekre helyeztük a hangsúlyt. Egyébként ha nem ilyen fényesen alakul előtte az egyéni szereplés, valószínűleg más csapattal lépünk tatamira vasárnap."
A magyarok minden idők legsikeresebb Eb-szereplését érték el az osztrák fővárosban, ahol 44 ország 297 dzsúdósa lépett tatamira.