London 2012: Böczögő Dorina kvótát szerzett a tornászok tesztversenyén

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.01.11. 23:18
null
Böczögő Dorina készülhet a nyári ötkarikás játékokra (fotó: Czerkl Gábor – archív)
Címkék
A magyar csapat számítása szerint Böczögő Dorina olimpiai kvótát szerzett szerdán, a tornászok londoni tesztversenyén.

 

Altorjai Sándor, a hazai szövetség (MATSZ) főtitkára az MTI-nek azt mondta, Böczögő a 3. forduló után 53.265 ponttal a 7. helyen állt, a 4., utolsó fordulóban pedig kilencen léptek még a szerekhez, így – bár hivatalos végeredmény csak csütörtökre várható – a magyar tornász legrosszabb esetben is 16., ami szinte biztos olimpiai indulási jogot jelent.

„A nemzetközi szövetségtől csak holnap kapjuk majd meg a hivatalos eredményt, de azt gondolom, Dorina a négyes csoport versenyzői közül is megelőz majd legalább kettőt-hármat, így teljesen biztosra vehető, hogy megszerezte a kvótát” – nyilatkozta Altorjai.

A nyári játékok helyszínén zajló viadalon a másik magyar női induló, Gombás Laura 48.365 ponttal zárta az éjszakába nyúlt egyéni összetett versenyt.

Kedd éjjel a lólengésben világbajnoki negyedik helyezett Hidvégi Vid szerzett kvótát, miután – mint az a szerdán hivatalossá vált végeredményből kiderült – 20. lett a férfiak egyéni összetett versenyében. Hidvégi ráadásul lovon bejutott a döntőbe, így a csütörtök esti fináléban is érdekelt lesz.

A lólengésben kétszeres világbajnok Berki Krisztiánnal együtt – aki már a tavaly októberi, tokiói vb-n kvótát szerzett – így három magyar tornász lesz ott Londonban, ilyenre pedig legutóbb a 2000-es sydneyi ötkarikás eseményen volt példa.

 

Legfrissebb hírek

Bukovszky és Háfra is távozik Vácról

Kézilabda
3 perce

Sallói duplázott, a Sporting nyolcgólos meccsen nyert, míg Gazdagék Lionel Messiék ellen szenvedtek vereséget – videók

Légiósok
36 perce

Szoboszlai Dominik már ma bajnok lehet a Liverpoollal

Angol labdarúgás
1 órája

A Bodö/Glimt El-bravúrjáról beszélt a Norvégiában élő korábbi magyar válogatott támadó

Európa-liga
2 órája

„Pokoli küzdelem lesz magunk mögött tartani Piastrit" – a Red Bull taktikája bevált, de mit hoz a verseny?

F1
8 órája

Wilsont máris utolérte a Crucible átka, a sznúker-vb első napján eldőlt, hogy nem lesz címvédés

Egyéb egyéni
9 órája

Vasárnapi sportműsor: Fradi–Nyíregyháza, Leicester–Liverpool, Szaúdi Nagydíj

Minden más foci
9 órája

Újabb két magyar érem a dohai tornavilágkupán

Torna
10 órája
Ezek is érdekelhetik