A férfi ugrás fináléjában a nemes egyszerűséggel csak „az ugrás istenének” becézett dél-koreai Jang Hak Szeon győzött, megvédve címét – Jang a 2011-es és a 2013-as vb között 2012-ben az olimpiát is megnyerte a szeren, dominanciája egyelőre teljes. Korláton Ucsimura és a kínai Lin Csao-peng között nem volt különbség, pontszámuk azonos volt, és mivel a kiviteli részpontszám sem döntött, ketten állhattak a dobogó tetejére.
A nyújtódöntő egy klasszikus párbaj sokadik felvonását hozta, a holland Epke Zonderland ismét legyőzte a német Fabian Hambüchent – ezzel megszerezte karrierje első világbajnoki aranyérmét, teljessé téve éremkollekcióját a szeren (2012-ben olimpiát, 2011-ben Eb-t nyert nyújtón a „repülő hollandi”).
A nőknél gerendán Alija Musztafina győzött – ez az oroszok egyetlen aranyérme a világbajnokságon –, míg talajon az amerikai Simone Biles örülhetett.
Az összetettet is megnyerő Biles lett a vb legeredményesebb versenyzője két arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel, megelőzve a legeredményesebb férfi versenyzőként záró Ucsimurát (két arany- és két bronzérem). A legelegánsabb versenyzőnek járó Longines-különdíjat a férfiaknál Ucsimura, a nőknél a három ezüstérmet szerző amerikai Kyla Ross kapta meg. A 2006 és 2012 között mindig a legtöbb érmet szerző Kína most átadta az éremtermelési stafétát az Egyesült Államoknak, mely története legeredményesebb világbajnokságát zárta.
A világbajnokság...
...legeredményesebb nemzete: Japán, mely négy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel zárta a világbajnokságot, megelőzve az éremtáblázaton az Egyesült Államokat. A japánok minden érmüket a férfiak versenyein szerezték meg, az amerikaiak összes aranyérme (és érmeik döntő többsége) a nőknél született meg.
...gyakorlata: az első világbajnokságán űrgyakorlatot bemutató japán Sirai Kenzo aranyérmet érő talajgyakorlat