Sakk: A többiek nem mertek kiállni Rapport ellen - Portisch

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.04.23. 12:38
A klasszikus Generációk csatája címmel hirdették meg Rapport Richárd és Portisch Lajos négy rapid játszmás sakk páros mérkőzését, amelyet május 2-án és 3-án rendeznek meg a budapesti Játékszínben.

A 77 esztendős, kilencszeres magyar bajnok és olimpiai bajnok Portisch, valamint a 18 éves, rapidban Európa-bajnok Rapport összecsapása a Magyar Sakkozásért Alapítvány rendezésében kerül sorra.

A játékosok mind a négy partiban 25-25 percet használhatnak fel a gondolkodásra, de lépésenként 10 másodperc jóváírást kapnak.

Portisch és Rapport eddig egyetlen alkalommal játszott egymás ellen. A 2010-es szentgotthárdi partit Portisch nyerte meg sötéttel. Mindazonáltal Rapportnak kellemes emlékei fűződnek a tornához, hiszen akkor teljesítette harmadszor is a nagymesteri cím eléréséhez szükséges feltételeket, és lett minden idők legfiatalabb magyarja, aki megszerezte a legmagasabb rangot.

„Azért én leszek Rapport Richárd ellenfele, mert a többiek nem mertek kiállni ellene – fogalmazott tréfásan Portisch. – Nekem már nem jelent presztízsveszteséget ez a mérkőzés."

Portisch némi kritikát is megfogalmazott a sportág hazai játékosait illetően. „Úgy általában nincs túl jó véleményem a magyar sakkozásról, mert az éljátékosok közül sokan stagnálnak, igazán csak Ricsi fejlődik.”

„Köszönöm a lehetőséget az alapítványnak – mondta Rapport, aki várhatóan 2701-es értékszámmal szerepel majd a Nemzetközi Sakkszövetség májusi világranglistáján, s ezzel Lékó Péter után a második legjobb magyar lesz. – Jólesik, hogy van egy ilyen szervezet, amely tesz a sakkozásért. Megpróbálom a legjobbamat nyújtani és tanulni."

 

Legfrissebb hírek

Sakk: Rapport Richárd második lett a moszkvai tornán

Egyéb egyéni
2025.03.06. 16:36

Sakk: Rapport Richárd a csalás ellen emelt szót

Egyéb egyéni
2025.03.05. 19:33

Sakkvilágranglista: Rapport Richárd 28., a lányoknál Gaál Zsóka 3.

Egyéb egyéni
2025.03.01. 12:27

Sakk: Rapport Richárd szombattól Moszkvában versenyez

Egyéb egyéni
2025.02.27. 12:12

Sakk: Rapport kikapott Jeszipenkótól Rosztovban

Egyéb egyéni
2025.02.22. 21:32

Rapport Richárd Rosztovban sakkozik

Egyéb egyéni
2025.02.14. 11:55

Jobban állt a világbajnok, de a hatodik játszma is remi a sakk-vb-döntőn

Egyéb egyéni
2024.12.01. 14:25

Meglepő kezdés: a címvédő Ting Li-zsen megnyerte a sakk-vb-döntő első játszmáját Dommaraju Gukesh ellen

Egyéb egyéni
2024.11.25. 14:12
Ezek is érdekelhetik