A válogatott és a stadionA válogatott és a stadion
A Sport Tv Sportgazdaság című műsorában szóba került a válogatott, és hogy mennyi esélye van a nemzeti csapatnak kijutnia az Eb-re, amelyen két csoportmeccset biztosan hazai pályán vívna. Várhidi Péter, egykori szövetségi kapitány úgy véli, az eseményig egy szakmai koncepciót kell kidolgoznia az MLSZ-nek, amelyet komolyan kell venni, követni kell, úgy lehet egy olyan válogatottunk, amely minden kétséget kizáróan kijut a kontinenstornára. András Krisztina szerint a játékosoknak óriási lehetőség, hogy hazai pályán játszhatnának egy frissen felépített nemzeti stadionban az Eb-n, de az esemény nemcsak őket érinti, hanem sokakat, és nemcsak a sportszakmát, akiknek ez a 2020-as évszám célt adhat fejlesztések szempontjából. „Nekünk Magyarországon nem lehet úgy tekinteni erre, hogy ez csak egy rendben levő sportesemény legyen, hanem úgy kell, hogyan lehet ezt egy fejlesztési ívbe beleilleszteni jövőbeni nagy nemzetközi események, illetve az ország, a város, a régió fejlődése érdekében" – mondta a közgazdász arra is utalva, hogy valahol nem tudták hasznosítani azokat az épületeket, amelyeket egy-egy világverseny miatt építettek.
Események
Vígh László elmondta, a tervek szerint láthatunk az Eb mellett más világversenyeket is a létesítményben. „A Puskás-stadionnak tudnia kell olimpiát, világbajnokságot, Eb-t, illetve BL- és El-döntőt is rendeznie – mondta a miniszteri biztos, aki szerint a régióban már nagyjából mindenhol rendeztek felnőtt labdarúgó-világeseményt, nálunk alkalmas létesítmény hiányában eddig még nem, de ez innentől nem lehet akadály. – Először a létesítményt kell megépíteni, ez megtörténik, 2018-ra készen lesz a 65-70 ezer néző befogadására alkalmas Puskás-stadion, és akár 2019-ben El-döntőt, és akár 2021-ben BL-döntőt is lehetne rendezni benne, alkalmas lesz rá a létesítmény, miközben 2020-ban Eb-mérkőzések lesznek itt." Borbély Zoltán úgy véli, Budapest adottságai kiválóak. „Amikor a FIFA és az UEFA képviselői itt voltak Magyarországon, a szállodák és a város fekvése tekintetében szuperlatívuszokban beszéltek" – idézte fel egy korábbi FIFA-kongresszus emlékeit.
Infrastruktúra
Amellett, hogy a stadion maga a legszigorúbb UEFA-előírásoknak is megfelel majd, egyéb infrastrukturális fejlesztések is lehetnek a nézők érdekében. „Egy komoly városépítészeti ötletpályázaton vagyunk túl, ahol azt vizsgáltuk, hogyan tud odajönni a közönség, hány méterre van a metró, hogyan lehet a Keleti pályaudvarról egy vonatvágányt odavinni" – ismertette Vígh László, aki elárulta, a Keleti pályaudvar közelsége előny, és már tárgyalnak is a MÁV-val a vágány ügyében.
„A Puskás-stadion mellé a kiegészítő edzésterületeket meg kell teremteni. Ezekben jól állunk, a Ferencvárosnak ott a stadionja, az MTK-, a Honvéd- és az Újpest-stadiont is felújítjuk, mind rendelkezésre fog állni" – ezt már arról mondta a miniszteri biztos, hogy más budapesti létesítményeket is bevonnak-e a lebonyolításba.
2021-es vizes-vb
Egy mondat erejéig más világesemény is szóba került. „Az úszó-vb-re például azt tervezzük, hogyan lehet hajóval mozgatni a nézőket. Ott van gyönyörű környezetben a Duna-parton, az a legegyszerűbb, ha hajóval érkeznek az emberek. Vizsgáljuk, lehet-e pontonhíd, illetve hogy hogyan lehet a high diving a Duna közepén" – utalt Vígh László arra, hogy a 2021-es vizes-világbajnokság előkészítésében is kiemelten fontos a nézők maximális kiszolgálása.