A Szász Emese, Révész Julianna, Antal Edina, Budai Dorina összeállítású együttes a románoktól a legjobb nyolc között elszenvedett vereséget követően a japánokat, majd az oroszokat is egy-egy tussal legyőzve harcolta ki a legjobb helyezést a negyeddöntősök alsó ágán.
Az ázsiaiak elleni mérkőzés kétharmadáig a magyarok fokozatosan növelték előnyüket, amely a hatodik asszóban többször volt már nyolctalálatnyi is. A végére azonban a japánok visszakapaszkodtak: a nyolcadik párban Révész kikapott Szato Nozomitól, majd Szásszal szemben egyenlített – mindössze nyolc másodperccel a vége előtt – Simukava Ajaka. A hosszabbításban viszont a magyar párbajtőröző adott tust, így az utolsó pástra lépés alkalmával az ötödik hely megszerzése volt a tét.
Ezért a saját közönségük előtt vívó oroszokkal kellett megküzdeni. A végig szoros mérkőzésen vezettek az oroszok és a magyarok is, de a kilencedik asszó – amelyben Szász és Tatyjana Logunova lépett pástra – 13:13-ról indult. Az elején az orosznak ment jobban, 17:15-re meglépett, majd a magyar párbajtőröző pillanatai következtek: 14 másodperccel a vége előtt egyenlített, végül a hosszabbításban is ő szúrt pontosan – ahogyan előzőleg a japánok ellen, illetve csütörtökön az amerikaiakkal szembeni nyolcaddöntős találkozón.
A riói ötkarikás játékokon ebben a szakágban rendeznek csapatversenyt is, így elsősorban a válogatottnak célszerű kvótát szereznie, mert ha ez összejön, egyéniben is biztossá válik három versenyző olimpiai indulása. A kvalifikációs időszak májusban kezdődött és jövő márciusban ér véget, az összesítésnél pedig a Moszkvában szerzett pontszámok nagyon is fontosak, mivel a vb-n a többi versenyhez képest megduplázott pontokat osztanak.
A férfi párbajtőrözők a dél-koreaiaktól elszenvedett vereség után először a németekkel mérkőztek, és legyőzték őket. Az összecsapás közepén elléptek tőlük, s ezúttal előnyükből háromtalálatnyit meg is őriztek. Az utolsó asszóra Boczkó Gábor helyett – aki az ázsiaiak elleni mérkőzés végén nem tudta feltartóztatni Jung Szeung Hvát – Somfai Péter lépett pástra. Ő 35:32-es vezetésnél kezdett, és 9:9-es döntetlent vívott Christoph Kneippel, ami győzelmet ért.
Az ötödik helyért a negyeddöntőben meglepetésre szintén vereséget szenvedő, címvédő és világranglista-vezető franciákkal kellett megmérkőzni. Ezen az összecsapáson nem borult a papírforma, a harmadik asszó után már végig a franciák vezettek, és végül sima győzelmet arattak.
Az egyéniben győztes Imre Géza, valamint Boczkó, Rédli András és Somfai alkotta válogatottnak fontos lett volna a legjobb négy közé kerülés, mivel a vb-n a többi versenyhez képest kétszeres pontszámot osztanak, így az olimpiai kvalifikációs sorozatban ez a verseny kiemelt jelentőségű.
VÍVÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, MOSZKVA
Női párbajtőr, csapat
Negyeddöntő
Franciaország–Olaszország 45:35
Kína–Oroszország 43:34
Ukrajna–Japán 37:36
Románia–Magyarország 22:13
Az 5–8. helyért
Magyarország–Japán 45:44
Az 5. helyért
Magyarország–Oroszország 18:17
Elődöntő
Kína–Franciaország 35:29
Románia–Ukrajna 27:24
A 3. helyért
Ukrajna–Franciaország 44:42
Döntő
Kína–Románia 45:36
Pénteken vívták
A 32 között
Magyarország–Argentína 45:35
A 16 között
Magyarország–Egyesült Államok 30:29
Férfi párbajtőr, csapat
Negyeddöntő
Olaszország–Franciaország 44:42
Ukrajna–Oroszország 34:33
Svájc–Németország 45:33
Dél-Korea–Magyarország 25:24
Az 5–8. helyért
Magyarország–Németország 44:41
Az 5. helyért
Franciaország–Magyarország 45:36
Elődöntő
Ukrajna–Olaszország 15:11
Dél-Korea–Svájc 45:37
A 3. helyért
Svájc–Olaszország 38:24
Döntő
Ukrajna–Dél-Korea 34:24
Pénteken vívták
A 32 között
Magyarország–Hongkong 45:28
A 16 között
Magyarország–Kanada 45:26