Tudta, …
…hogyan veszítette életét a forradalom alatt Hegedüs István, Nagy József és Szórádi Tibor, akiknek nevét a Testnevelési Egyetem falán emléktábla őrzi?
…miként ragadt külföldön a legjobb magyar labdarúgókat felvonultató Honvéd, s hogyan vezetett ez az Aranycsapat széteséséhez?
…hogy volt egyszer egy mesés ifiválogatott, s a Puskás-utódoknak kikiáltott játékosok miért széledtek szét a szélrózsa minden irányába?
…hogy Hollandia, Spanyolország és Svájc szolidaritást vállalt a kis Magyarországgal, amelyet eltiport a szovjet nagyhatalom, s ezért bojkottálta a melbourne-i olimpiát?
…hogy miközben Amszterdamban a velünk szimpatizáló hollandok megtámadták a Holland Kommunista Párt épületét, a már a melbourne-i olimpiai faluban tartózkodó legjobb holland sportolókat hazarendelték?
…mitől vált világszerte ismertté és jelképessé a »melbourne-i vérfürdő« címen elhíresült magyar–szovjet vízilabda-mérkőzés képsora, a medencéből kimászó magyar játékos, Zádor Ervin véres arca?
…miért döntött az itthonról kapott kétségbeejtő hírek ellenére a hazatérés mellett két korszakos bajnok, az úszó Székely Éva és a tornász Köteles Erzsébet?