A csütörtöki sajtótájékoztatón Gorácz Anikó, a szervező Antall József Tudásközpont (AJTK) arculat- és kommunikációs irodájának vezetője emlékeztetett rá: az induláskor az volt a cél, hogy a sport segítségével közösségformáló eseményt hívjanak életre, amikor a Duna két partján lévő egyetemek hallgatóit a folyó nem elválasztja, hanem összeköti. Gorácz Anikó, a szervező Antall József Tudásközpont (AJTK) arculat- és kommunikációs irodájának vezetője emlékeztetett rá: az induláskor az volt a cél, hogy a sport segítségével közösségformáló eseményt hívjanak életre, amikor a Duna két partján lévő egyetemek hallgatóit a folyó nem elválasztja, hanem összeköti.
Basa Balázs, a Dunai Regatta projektvezetője arról beszélt, hogy az idén minden rekordot megdönt a sportrendezvényekre jelentkezők száma: az evezősversenyen 18 hazai és két külföldi – a hannoveri és a maastrichti – egyetem egysége vesz részt, míg sárkányhajóban 18 csapat, csaknem közel ötszáz fő húzza a lapátokat.
Míg a Dunán evezős- és sárkányhajóverseny zajlik, a parton az extrém sportok, valamint a többi között a strandröplabda, a gördeszka és a lábtenisz képviselői mutatják be tudásukat.
Járosi Péter, a Magyar Sárkányhajó-szövetség elnöke kiemelte, hogy sportáguk egyre népszerűbb itthon, ezt jelzi az eseményre jelentkezők nagy száma. Arról is beszélt, hogy az idén új szabályt vezetnek be, miszerint minden hajóban ülnie kell legalább nyolc női versenyzőnek is.
Pétervári-Molnár Bendegúz olimpikon evezős – aki az elsőt kivéve valamennyi regattán részt vett – a verseny sportértékét emelte ki, amikor hangsúlyozta, mekkora erőfeszítés szükséges a táv teljesítéséhez.
A Dunán 19 óráig zajlanak majd a versenyek, a parton viszont másnap hajnalig tartanak az ingyenes kulturális programok, amelyeket öt egyetemi zenekar fellépése színesít.