Birkózás: egy arany és egy ezüst a szombati varsói mérlegünk

2017.07.08. 21:51
Szombaton újabb érmeket szereztek a magyar birkózók Varsóban, ahol mindhárom szakágban világbajnoki erősségű nemzetközi viadal zajlik.

A pénteki két bronz (kötöttfogásban Lőrincz Tamás és Lám Bálint szállította) után szombaton még jobban szerepeltek a mieink: a szabadfogású Ziólkowski-emlékversenyen az Eb-ezüst- és bronzérmes Ligeti Dániel (125 kg) fehérorosz, grúz, lengyel és orosz riválison át menetelt a dobogó tetejére.Lőrincz Tamás és Lám Bálint szállította) után szombaton még jobban szerepeltek a mieink: a szabadfogású Ziólkowski-emlékversenyen az Eb-ezüst- és bronzérmes Ligeti Dániel (125 kg) fehérorosz, grúz, lengyel és orosz riválison át menetelt a dobogó tetejére.

A kötöttfogású Pytlasinski-emlékversenyen a vb- és Eb-győztes Korpási Bálintot (71 kg) lengyel, orosz, fehérorosz és kazah ellenfél felülmúlása után csak a szintén világ- és Európa-bajnok német Stäbler állította meg a döntőben, így honfitársunk ezüstérmes lett.