Birkózás: Lőrincz Viktor bosszút állt az olimpiáért Varsóban

2017.07.09. 20:45
Varsóban véget értek a mindhárom szakág számára rendezett, világbajnoki szintű nemzetközi viadalok. Lőrincz Viktor nyakába aranyérmet akasztottak – tájékoztatott a Magyar Birkózószövetség.

Vasárnap a szabadfogású Ziólkowski- és a kötöttfogású Pytlasinski-emlékversenyen egy-egy magyar ötödik hely termett Lukács Norbert (szf, 65 kg) és Szilvássy Erik (kf, 85) révén. Utóbbi kategóriában a friss Európa-bajnok Lőrincz Viktor imponáló módon menetelt a dobogó tetejére, összesen öt győzelmet aratott. Lőrincz Viktor imponáló módon menetelt a dobogó tetejére, összesen öt győzelmet aratott.

Legyőzte többek között a riói olimpia két bronzérmesét, a fehérorosz Hamzatovot (8:0), valamint az ellene Brazíliában emlékezetes módon nyertesként kihozott német Kudlát (3:0), s a döntőben az ötkarikás bajnok orosz Csakvetadzét is felülmúlta (2:1). Utóbbi kettőn tehát revánsot vett a Rióban történtekért!