![](https://cdn.nemzetisport.hu/2025/02/9mA9-OkCPSn2E110vlLqjbQ15varO19eNScZ_4fAMS0/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzJlMzA1Nzk2NDAwMzQ4YjNiMmExZjNmOTExYWZiZTMz.webp)
A magyar női válogatott szövetségi kapitányaként világbajnoki ezüst- és olimpiai bronzérmes tréner szerdán az MTI-nek elmondta, aki sportolóként elért eredményeivel érdemelte ki a rendszeres juttatást, annak halála után az özvegye megkapja a járadékot, és méltányosnak tartaná, ha ez az edzők, illetve házastársuk esetében is így lenne.
A Magyar Köztársasági Arany és Ezüst Érdemkereszttel is kitüntetett 84 éves Laurencz hozzátette, javaslatát több kollégájával, Szántó Imrével, Vajda Tamással, Ludasi Róberttel, Mocsai Lajossal, valamint Schmitt Pállal, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnökével és Németh Szilárddal, a Magyar Birkózószövetség elnökével is megvitatta, s mindannyian egyetértettek a felvetésével.
Ezután a Magyar Edzők Társaságához fordult, ahol szintén támogatásukról biztosították, és előterjesztették a javaslatot az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportért felelős államtitkárságának.
Bánki Erik (Fidesz) múlt kedden javasolta a sporttörvény módosítását. Amennyiben a parlament elfogadja az indítványt, valamennyi jogosult, valamennyi érme után megkapja a járandóságot. A múlt hét kedden rendezett vita során minden felszólaló támogatta az előterjesztést, amely azonban az edzői járadék örökölhetőségét nem tartalmazta.
A 2019-es költségvetésbe valamivel több mint 1.9 milliárd forintot terveztek az olimpiai járadékok rendszerére, a jogszabály elfogadása után a forrásigény 3.6 milliárdra nő.