Mamut magyar mezőnnyel, 15 versenyzővel indultunk neki a Papp László Budapest Sportarénában zajló, az olimpiai kvalifikációba százszázalékos értékkel beszámító Grand Prix záró napjának, ám a mieink közül már csak Sipőcz Richárd lehet érmes, ő is a vigaszágról.
A főtáblán a legtovább a férfiak -100 és +100 kilogrammos kategóriájában jutottunk, pontosabban Cirjenics Miklós és Sipőcz, akik egyaránt a negyeddöntőben kaptak ki, de így legalább átkerültek a vigaszágra a bronzérem reményével együtt.
Cirjenics azonban hiába küzdött nagyot a svéd Joakim Dvärbyval, és egyenlítette ki vazarinyi hátrányát, a hosszabbításban a skandináv csinált rajta ippon-értékű akciót, így a -100 kg-os magyar versenyző az ötödik helyen zárt.
A +100 kg-os Sipőcz ellenben vagány meccsen, egy intésnyire a leléptetéstől, a szorult helyzetben egyetlen másodperccel az alapidő vége előtt megcsinált ipponnal túljutott a szlovén Vito Dragicon a vigaszág első mérkőzésén, úgyhogy délután megszerezheti a kijáró bronzérmét is az orosz Anton Krivobokov ellen.
Hamarabb, a nyolcaddöntőben esett ki a vasárnapra kiírt legnagyobb nevünk, a vb- és Eb-ezüstérmes (és olimpiai éremesélyes) Tóth Krisztián. A sorsolás pillanatában szélsőségesnek tűnt az előmenetele: nagyjából úgy tippelték, hogy vagy kiesik az első vagy a második mérkőzésén, mert akkorra kínai és japán ellenfeleket kapott, vagy túljut rajtuk, és akkor elmegy a döntőig…
Nos, az első riválisát szétkapta, mint az aranyórát: Hszie Ja-tungon két és fél perc alatt négy látványos akciót csinált, és ipponnal nyert, elégedetten rázhatta az öklét. A következő potenciális áldozata, Mukai Soicsiro ráadásul gazdagon fáslizott bokával éppen csak bebicegett a tatamira, majd a küzdelem első harmadában látszólag a talpon maradásért harcolt. Ám egy japán sosem adja fel, ő sem tette, és habár csakis Tóth akciózott, Mukai van annyira jó és rutinos, hogy ezeket kivédte, és elhúzta a mecset a hosszabbításig, az ún. golden score-ig.
Abban pedig Tóth lépett egyszer rosszul, Mukai pedig gyorsan kapcsolt, belenyúlt a támadásba, kontrázott, és egyetlen mutatványából ippont csinálva győzött.
Igaz ugyan, hogy utána csak segítséggel tudta megtenni a kötelező nagy kört a tatamik mellől a BS egyik sarkában lévő interjúzónán át a BS másik sarkában lévő sportolói sarokig, de azért simán hozott negyed- és hosszabbításban begyűrt elődöntővel elment a fináléig, úgyhogy a délutáni programban aranyéremért küzdhet…
Nekünk pedig marad, ugye, Sipőcz bronzmeccse.
– Belehúzott: elsőnek kínai, aztán japán ellenfél… – Amikor egy ismert riválisa befáslizott bal bokával sántikál be a tatamira, az változtat a hozzáállásán, taktikáján? – Önnel is ilyen lojálisak az ellenfelek? – Ettől függetlenül gyötrelmes időszak ez a rosszul sikerült Európai Játékokkal, az universiadéval és most ezzel a GP-vel… – És most itt, a BS-ben kint volt a családja is. |
CSELGÁNCS GRAND PRIX, BUDAPEST
FÉRFIAK
90 kg. 1. forduló:
Gőz Roland–Florentino (dominikai) 0:10
Tóth Apor–Assis (brazil) 7:0
Kordély Péter–Hamkojev (orosz) 10:0
Tóth Krisztián erőnyerő.
2. forduló:
Tóth Krisztián–Hszie Ja-tung (kínai) 10:0
Tóth A.–Bozbajev (kazah) 0:10
Kordély–Tumajev (azeri) 0:7.
Nyolcaddöntő:
Tóth K.–Mukai (japán) 0:1
100 kg, 1. forduló:
Vég Zsombor–Hucol (ukrán) 10:0
Árvai Péter, Cirjenics Miklós, Ohát Zalán erőnyerők.
2. forduló:
Vég–Wolf (japán) 0:10
Árvai–Cso Gu Ham (dél-koreai) 0:10
Cirjenics–Hurramov (üzbég) 10:0
Ohát–Loporchio (olasz) 0:10.
Nyolcaddöntő:
Cirjenics–Snippe (holland) 7:0
Negyeddöntő:
Cirjenics–Fonseca (portugál) 0:10.
Vigaszág, 1. forduló:
Cirjenics–Dvärby (svéd) 0:10 – aranyponttal
+100 kg, 1. forduló:
Kerstner Róbert–Abramov (német) 0:10
Sipőcz Richárd–Hazbajev (kazah) 10:0
Nyolcaddöntő:
Sipőcz–Jüan Sao-tung (kínai) 10:0
Negyeddöntő:
Sipőcz–Kageura (japán) 0:10
Vigaszág, 1. forduló:
Sipőcz–Dragic (szlovén) 10:0
A 3. helyért:
Sipőcz–Krivobokov később
NŐK
78 kg. 1. forduló:
Tóth Fanni–Branser (kongói) 10:0
Salánki Evelin–Figueroa (osztrák) 10:0
Nyolcaddöntő:
Tóth F.–Kuka (koszovói) 0:10
Salánki–Powell (brit) 0:10
+78 kg. 1. forduló:
Szigetvári Mercédesz–Nunes (portugál) 0:10
Kárpáti Emese–Maan (indiai) 10:0 aranyponttal
Nagy Kitti–Maratova (kazah) 0:10 aranyponttal.
Nyolcaddöntő:
Kárpáti–Aszahina (japán) 0:10