Thomas Bach a japán fővárosban beszélt erről, ahol szerdán több rendezvénnyel irányították rá a figyelmet arra, hogy pontosan egy év múlva a megnyitóval hivatalosan kezdetét veszi a következő olimpia.Thomas Bach a japán fővárosban beszélt erről, ahol szerdán több rendezvénnyel irányították rá a figyelmet arra, hogy pontosan egy év múlva a megnyitóval hivatalosan kezdetét veszi a következő olimpia.
A NOB-vezető kijelentését leginkább az támasztja alá, hogy mindössze három tervezett helyszínen zajlanak még munkálatok, a többi már készen áll.
„Tényleg azt mondhatom, még nem láttam egyetlen olimpiai várost sem ennyire felkészültnek egy évvel a rajt előtt, mint amennyire Tokió készen áll” – mondta sportvezetőknek és újságíróknak Bach.
Az ünnepi események sorában a szervezők bemutatták a fáklyás váltó „nagyköveteit”, valamint azt, hogy fognak kinézni az érmek, sor került samiszen (háromhúros hangszer)-játékosok előadására és hivatalos beszédekre. Felszólalt Abe Sindzo miniszterelnök is, aki azt mondta, az elmúlt hat év gyorsan eltelt, és örömét fejezte ki, hogy az előkészületek a terveknek megfelelően zajlottak.
Az érmeket Kavanisi Junicsi tervezte, akit négyszáz pályázó közül választottak ki. A szervezőbizottság 2017 áprilisában kétéves kampányt indított elektronikus hulladék begyűjtésére. A kezdeményezésre 78 895 tonnányi eszköz – köztük 6,21 millió mobiltelefon érkezett be –, ezekből 32 kilogramm aranyat, 3500 kilogramm ezüstöt és 2200 kilogramm bronzot vontak ki.
Az érmek átmérője 85 milliméter, legvékonyabb része 7,7, a legvastagabb pedig 12,1 milliméter. Az aranyérmek is ezüstből készülnek, melyeket 6 gramm arannyal vonnak be, az ezüstök ezüstből, míg a bronzok 95 százalék rézből és 5 százalék cinkből.