„A KEK-rendezvények nagyszerűsége abban rejlik, hogy a tornának köszönhetően pár napra az anyaországi területeken kívül Erdélyből, Kárpátaljáról, Felvidékről és a Vajdaságból is Budapestre látogatnak a jövő értelmiségi fiataljai. A torna célja a kezdetektől fogva az volt, hogy segítse a magyar fiatalok határokon átívelő közösségének erősítését, amely egyezik az FTC céljaival és törekvéseivel is. A Ferencvárosi Torna Club a magyar nemzet legsikeresebb és legnépszerűbb csapataként mindig nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy anyaországi szurkolói mellett a világ összmagyarságát is képviselje. Különösen igaz ez azokra a drukkerekre, akik az anyaország közvetlen közelében, az elszakított területeken élnek” – olvasható az FTC szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményében.
A megállapodás értelmében a Ferencváros lehetőséget biztosít a fiatalok számára, hogy egy stadiontúra keretén belül személyesen is ellátogathassanak a férfi futballcsapat otthonába, továbbá felkereshetik a Fradi Múzeumot is.
A megállapodás fontos pontjaként az FTC csapatsportágaira (férfi labdarúgás, női labdarúgás, férfi kézilabda, női kézilabda, férfi jégkorong, férfi vízilabda, női vízilabda) belépőket biztosít az egyetemisták számára, valamint további infrastrukturális segítséget nyújt a BEAC számára a torna szervezésében.
A KEK-en eleinte futsalban mérték össze a tudásukat a fiatalok, ez mára 5 sportágra bővült: a futsal mellett bekerült a programba a nagypályás labdarúgás, a kosárlabda, a röplabda, valamint az asztalitenisz is.
Simon Gábor (BEAC, igazgató): – Az, hogy az FTC odaáll egy ilyen ügy mellé, és a BEAC szervezésében megvalósuló, határokon átívelő multisport-eseményt támogatja, óriási dolog. Ahol a Fradi ott van, arra a magyar sportvilág felkapja a fejét, ezáltal nagyobb médianyilvánosságot kap az esemény. Az FTC jelenléte rangot ad, és felhívja a figyelmet a KEK által képviselt ügyek fontosságára, a sport határokon átívelő, közösségformáló szerepére. A szervező BEAC és az Eötvös Loránd Tudományegyetem számára a Fradival közös együttműködés hatalmas szakmai elismerés és megtiszteltetés. Tíz év alatt jutott el odáig a rendezvény, hogy ez az együttműködés megszülessen, azt kívánjuk, hogy ugyanilyen, vagy még fényesebb tíz évet érjünk el a Fradival közösen. Nyíri Zoltán (FTC, alelnök): – Kisebb együttműködés már évek óta jellemzi az FTC és a BEAC kapcsolatát, de idén úgy döntöttünk, hogy a Ferencváros szeretne aktívabban részt venni a Kárpát-medencei Egyetemek Kupájának szervezésében. Ehhez minden segítséget, a nevünket, a ránk irányuló médiafigyelmet, saját médiacsatornáinkat felajánljuk a szervezőknek, továbbá a Ferencváros szeretné megvendégelni azokat az egyetemistákat, akik ennek a kupának köszönhetően pár napig az anyaországból és a határon túlról Budapestre érkeznek. Azt szeretnénk, hogy az egyetemisták egy picit betekintsenek a Fradi életébe, megismerjék a történelmünket, a törekvéseinket, a mindennapjainkat. Ez részünkről tulajdonképpen egy meghívó a Fradi Családba, egy üdvözlő kéz, amit reményeink szerint minél több fiatal elfogad majd. Megtiszteltetés számunkra, hogy a BEAC vezetői úgy gondolták, méltóak vagyunk az együttműködésre, azon leszünk, hogy eredményes legyen ez a kapcsolat, hiszen egy nagyon jó ügy érdekében fogtunk össze. |