A hosszú hétvégén a Bp. Honvéd új vívócsarnokában látványos kulisszák között megrendezett 23. Hungarian Openen számításaink szerint öt olyan játékos is indult, aki szerepelt már a sportági elit, a PDC világbajnokságán, összességében pedig az ifjúságiakkal és a paradartsosokkal több mint kétszáz indulója volt, és ennek a magas létszámnak majdnem a fele külföldről, 22 országból érkezett.
A Magyar Darts Szövetség 2016 óta rendezi meg úgy a viadalt, hogy szombaton Hungarian Classic, vasárnap pedig Hungarian Masters néven tart külön versenyt. Mind a kettő szerepelt a sportág világszervezete, a World Darts Federation versenynaptárában, az első bronz-, a második ezüstkategóriás viadalként, ebből adódóan a másodikon lehetett több pénzt és világranglistapontot gyűjteni. A világjárvány okozta folyamatos halasztások következményeként sokan ki voltak már éhezve a versenyzésre, így igencsak népes mezőny állt a 28 tábla elé: a mindig fő műsorszámnak számító férfi egyéniben szombaton 152, vasárnap 124 tényleges indulót regisztrált a versenyiroda, a nők között pedig 39, illetve 37 főt.
A hétvége legszebb magyar sikere szombaton született: Végső Adrienn egészen a döntőig menetelt a hölgyeknél, ami kellemes meglepetés volt, bár az is tudvalévő volt, hogy előkelő helyen áll a világranglistán, és versenyben van azért, hogy kijusson a WDF új rendszerű világbajnokságára, ami az új év első napján kezdődik a sportág egyik legpatinásabb helyszínén, Lakeside-ban. A nagy akarás nagy bravúrokra sarkallta, nem kiemeltként öt mérkőzést nyert meg, a harmadikat, a negyediket és az ötödiket külföldi ellenféllel szemben, a nyolcaddöntőben a dán Gitte Banke (4–1), a negyeddöntőben a svéd Anna Forsmark (5–3), az elődöntőben az angol Roz Bulmer (5–2) ellen. A döntőt már kicsit elizgulta a színpadon az egyetemes női darts egyik legnagyobb alakjával, az angol Deta Hedmannel csatázva, ezt a legjobban a kiszállózása mutatta, merthogy úgy kapott ki 5–0-ra, hogy többet dobhatott duplára, mint a neves ellenfele, sőt még az első kilencnyilas átlaga is magasabb volt.
Másnap sokáig Ihász Veronika (Végső vele küzd a régiós ranglistán a közelgő világbajnokság egyetlen kelet-európai helyéért) tűnt ellenállhatatlannak a mieink közül, aratott három roppant magabiztos győzelmet, többek között a 2016-ban világbajnoki negyeddöntős holland Anca Zijlstra ellen (5–2) – az elődöntőben azonban megálljt parancsolt neki a szoknyában versenyző orosz Jelena Sulgina. Pedig ha rajta is túljut, a fináléban újra megmérkőzhetett volna Deta Hedmannel, aki az előző napon nagy csatában a negyeddöntőben búcsúztatta, és akit vert már meg a 2015-ös Hungarian Open döntőjében, Győrben. Kár, hogy elmaradt a visszavágó, annál is inkább, mert Sulgina is 5–0-s verésben részesült a színpadon, azzal a különbséggel az egy nappal korábbi aranycsatához képest, hogy őt tömegben is jelentősen felülmúlta a darts szíve, ahogy Deta Hedmant nevezik.
Ami a férfiakat illeti, ott sajnos kevés, a reméltnél sokkal kevesebb babér termett a magyarok számára: csupán két ötödik helyezés. Pedig az első napon a nyolcaddöntőben még nyolcan voltak versenyben hazánk fiai, de a negyeddöntőre egyedül Székely Pál maradt, aki hiába dobott 158-as kiszállót, nagy küzdelemben alulmaradt az első kiemelttel szemben. A Mastersen pedig Kovács Patrik tudta beverekedni magát a legjobb nyolcba, és ott is voltak meccsnyilai az angol Antony Allen ellen, aki a nyolcaddöntőben majdnem kilencnyilast dobott (csak a dupla 12 hibádzott a legvégén), az elődöntőben 97.26-os átlaggal nyert – mégsem nyerte meg magát a versenyt, mert a hétvége legutolsó mérkőzésén döntő legben felülmúlta őt az orosz Alekszej Kadocsnyikov, ott és akkor 88.36-os körátlaggal. A szombati finálét egyébként a néhai BDO világbajnokságát négyszer is megjáró skót Mark Barilli nyerte meg, akinek ehhez a színpadon 85.76-os átlag szükségeltetett.
Azért a kiegészítő versenyszámokban örülhettünk magyar sikereknek is: az ifjúsági fiúk között a még csak serdülőkorú Sepsi Ádám nyerte meg a Hungarian Classicot, paradartsban pedig Nagy Zoltán diadalmaskodott. A roppant tehetséges ifijeinkre visszatérve közülük Pazonyi Balázs majd Dobos Dávid is elkönyvelhetett egy második helyet, míg Borbély András és Balogh Dávid kétszer is harmadik lett. A lányoknál a Classicon Turai Krisztina, a Mastersen Kovács Tamara férkőzött be a legjobb négy közé a mezőnyt ledomináló oroszok közé. Még két adat a végére: a Hungarian Opent felvezető bemelegítő párosverseny a férfiaknál az angol John Scott és a holland Erik van Manen, a hölgyek között a „színangol” Jo Rolls, Suzanne Smith duó sikerét hozta. Összesen tehát 11 kategóriában hirdettek győztest.