Az elnökségbe a 37 megjelent tagszervezet küldöttei svéd alelnököt valamint magyar, ír, lengyel, litván, brit elnökségi tagot és norvég pénztárnokot választottak. Az elnökség később egy sportolói delegálttal egészül majd ki.
Az EPC új elnöksége a az európai országok közötti együttműködés erősítését, önálló európai multi-parasport versenyek szervezését, és a Nemzetközi Paralimpiai Bizottságon (IPC) belül az európai érdekek határozottabb képviseletét tűzte ki legfontosabb céljaiként.
Az EPC közgyűlése elemezte a tokiói paralimpiai játékok eredményeit. A Magyar Paralimpiai Csapat a 18. helyen végzett a nemzetek ranglistáján (ez minden idők legjobb magyar eredménye), az európai országok között pedig 11. lett. Az elemzés során az EPC szakemberei a magyar eredményeket az egyik legfontosabb európai sikernek nevezték. A közgyűlésen a magyar delegáció – Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Urr Anita főtitkár és Dányi Anita nemzetközi igazgató – számos sikeres megbeszélést folytatott, többek között a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság elnökével, Andrew Parsonssal is.
Az EPC elnökségének korábban egyszer volt magyar tagja, Szekeres Pál, háromszoros paralimpiai bajnok kerekesszékes vívó, a Magyar Paralimpiai Bizottság tiszteletbeli elnöke személyében, 2001 és 2005 között.