A párhuzamos versenyeztetés lehetőségéről a sportág nemzetközi szövetségének (IWF) nyáron megválasztott iraki elnöke, a korábbi főtitkár Mohamed Dzsalud nyilatkozott az insidethegames.biz portálnak. A bogotái vb-re, amely az első állomása lesz a 2024-es párizsi olimpiára kvalifikáló sportági eseménysorozatnak, már eddig is közel 1300 súlyemelő jelentkezését regisztrálták az előnevezési listán. Jóllehet ez a szám várhatóan mintegy nyolcszáz fősre szűkül a november 5-i végső nevezési határidőig, a „maradék” is nagy kihívás elé állítja a szervezőket, s elkerülhetetlenné teheti a versenydobogó megduplázását. (IWF) nyáron megválasztott iraki elnöke, a korábbi főtitkár Mohamed Dzsalud nyilatkozott az insidethegames.biz portálnak. A bogotái vb-re, amely az első állomása lesz a 2024-es párizsi olimpiára kvalifikáló sportági eseménysorozatnak, már eddig is közel 1300 súlyemelő jelentkezését regisztrálták az előnevezési listán. Jóllehet ez a szám várhatóan mintegy nyolcszáz fősre szűkül a november 5-i végső nevezési határidőig, a „maradék” is nagy kihívás elé állítja a szervezőket, s elkerülhetetlenné teheti a versenydobogó megduplázását.
Dzsalud szerint könnyen lehet, hogy a két platform alkalmazása nemcsak a december 5. és 16. között esedékes idei vb-n válhat szükségessé, hanem az ötkarikás kvalifikáció további állomásain is.Az elnök felidézte személyes tapasztalatait a 2003-as vancouveri vb-ről, ahol a rengeteg induló miatt a versenyek több napon is reggel hat órától a késő éjszakába nyúlóan zajlottak, hatalmas plusz terhet róva a súlyemelők mellett a világbajnokságon közreműködő technikai személyzetre is. Az elnök szerint az ilyen anomáliák elkerülését is segítheti a két dobogó.
Az elmúlt évtizedekben vissza-visszatérő doppingeseteivel a sokat bírált sportágak közé került, és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság erőteljes rosszallását is kiváltó súlyemelés, amely a tavalyi tokiói nyári játékokon nem produkált pozitív esetet, végül benn maradt a párizsi olimpia hivatalos műsorában, de a 2028-as Los Angeles-inek az előzetes programjában nem kapott helyet. A francia fővárosban – szemben a tokiói 196 indulóval – 120 súlyemelő állhat rajthoz, s 14 súlycsoport helyett 10-nek – öt férfi és öt női kategóriának – a versenyeit rendezik meg.