EJ, íjászat: Szíjártó László nem jutott nyolc közé

2023.06.25. 18:26
A csigás íjász kategóriában szereplő Szíjártó László elveszítette vasárnapi nyolcaddöntőjét, így befejezte szereplését a krakkói központú Európai Játékokon.

Az olimpiai műsorban nem szereplő szakág küzdelmeit – melyben ötven méterről lőnek – pénteken 16 férfi íjász kezdte meg az EJ-n, melynek rangsorolójában Szíjártó 700 FITA-kört elérve a 13. helyen zárt. Mindez azt jelentette, hogy a nyolcaddöntőben a negyedik lengyel Lukasz Przybylskivel kellett megmérkőznie a továbbjutásért.

A kieséses szakaszban a párbajozóknak öt háromlövéses sorozatot kellett leadniuk és az összeredmény alapján hirdettek győztest.

A meccset a hazai sportoló kezdte jobban, az első körben mindhárom nyila a nyolc centi átmérőjű tizes belső mezőben landolt, így 30 kört ért el, míg magyar riválisa egy tizest és két kilencest lőtt, amivel két kör hátrányba került. A folytatásban Szíjártó 29 körrel folytatta, ahogy a lengyel is, majd a harmadik sorozat után már csak egy kör volt a különbség az íjászok között, Szíjártó ugyanis 30 kört ért el, míg ellenfele lemásolta korábbi 29-es szériáját. A mérkőzés „fél távján” túl így minden nyitott volt még, a következő sorozatban azonban visszaállt a kétkörös különbség (29–30), a zárás pedig nem sikerült tökéletesre Szíjártónak, 28 kört produkált, így összességében 147–144-re kikapott.

„Lacinak ez volt az első komoly nagy nemzetközi versenye, a tévéközvetítéses meccs még új volt neki, de ettől függetlenül jól lőtt, erős eredményt. A lengyel versenyző ma jobb volt nála” – összegzett az MTI-nek Wenger Attila edző.

Hétfőn az olimpiai kategória kieséses küzdelmei is megkezdődnek, amelyben Balogh Mátyás a legjobb 32 közé jutásért mérkőzik a luxemburgi Jeff Henckelsszel.