A három World Tour-érmet gyűjtött, 22 éves magyar dzsúdósra – aki minden korosztályban legalább kétszeres Eb-győztes volt – az Eb bronzmeccsén az egy Grand Slam-bronznál tartó Valerij Endovickij várt, akivel 1/1-re állt a mérlege. A fején nagy kötéssel érkező orosz versenyző az ukrajnai háború miatt semleges színekben indult a kontinenstornán.
Harmadik csatájuk kimerítő és hősies küzdelmet hozott, Sipőcz – akinél a tréneri székben a legendás paksi mesteredző, Hangyási László ült – egy intést kapott a négyperces alapidőben, majd a hosszabbítás elején az ellenfelet is figyelmeztették. Ednovickijt a vérző feje miatt ápolni kellett, majd mindketten egyre lassabban keltek fel a tatamiról. Már alig álltak a lábukon, amikor tíz és fél percnél (!) a bíró lehúzásért harmadszor is megintette a magyar cselgáncsozót, ami már a leléptetését jelentette.
A Széchenyi Egyetem SE sportolója így ötödikként zárt, akárcsak korábban Pupp Réka (52 kg) és Özbas Szofi (63). A 11 fős magyar küldöttség egyetlen érmét Tóth Krisztián (90) szerezte meg, aki harmadik lett Montpellier-ben.
Cselgáncs Eb
férfiak:
90 kg
1. Nemanja Majdov (Szerbia)
2. Lasa Bekauri (Georgia)
3. TÓTH KRISZTIÁN és Mihael Zgank (Törökország)
100 kg
1.Zelim Kocojev (Azerbajdzsán)
2. Ilia Sulamanidze (Georgia)
3. Matvej Kanyikovszkij (Oroszország) és Nikoloz Sherazadishvili (Spanyolország)
...Vég Zsombor helyezetlen
+100 kg
1. Martti Puumalainen (Finnország)
2. Guram Tusisvili (Georgia)
3. Valerij Endovickij (Oroszország) és Jelle Snippe (Hollandia)
5. Sipőcz Richárd
nők:
78 kg
1. Alina Böhm (Németország)
2. Alice Bellandi (Olaszország)
3. Inbar Lanir (Izrael) és Patricia Sampiao (Portugália)
+78 kg
1. Romane Dicko (Franciaország)
2. Raz Hersko (Izrael)
3. Marit Kamps (Hollandia) és Asya Tavano (Olaszország)