Egyedülálló módon öt, magyar színekben induló dartsos képviselte hazánkat a World Darts Federation (WDF) szervezte világbajnokságon, amely december 2. és 10. között tartott az angliai Lakeside Country Clubban. A felnőttek között a második világversenyén részt vevő Ihász Veronika jutott a legtovább – az angol Jo Clements legyőzése után a szintén angol Lorraine Winstanley állta útját, ezzel Ihász megismételte tavalyi szereplését, amikor ugyancsak a nyolcaddöntőig ment. Két férfiversenyzőnk is világbajnoki debütáns volt, Kovács Patrik az amerikai Jim Widmayertől háromjátszmás, Takács Gábor a holland Moreno Blomtól kétszettes mérkőzésen kapott ki az első körben. A fiú és lány kategóriákban korábban rendezték meg az előtornákat, náluk a vb-n csak elődöntőt, illetve döntőt játszottak, így bár mind Borbély András, mind Turai Krisztina alulmaradt (előbbi döntő játszmában az ír Adam Dee-vel, utóbbi két szettben az olasz Aurora Fochesatóval szemben), harmadikként, valamint másodikként mind a ketten éremmel tértek haza Nagy-Britanniából.
A magyar csapat teljesítményét Balázs Gábor, a Magyar Dartsszövetség elnöke összegezte és értékelte lapunknak.
„Ketté kell választani a Lakeside-ban történteket – kezdte gondolatait az elnök. – Egyfelől nekünk az volt a kiemelkedő, hogy ekkora létszámban jutottunk ki a világbajnokságra. Másfelől, ha teljes egészében tekintünk rá az eredményeinkre, elmondható, azok kicsit szerényebbek lettek, mint amiben előzetesen reménykedtünk. Ha Kovács Patrik jobban megtalálja a helyét a színpadon, összejöhetett volna a győzelem, és mehetett volna egy fordulót. A második körös ellenfél pedig már lényegesen kisebb játékerőt mutatott, mint az amerikai Jim Widmayer, aki a vébén a legjobb teljesítményét pont Patrik ellen nyújtotta” – itt Balázs a skót Mark Barillire utalt, aki a 70-es átlagot sem érte el Widmayer ellen a nyolcaddöntőben, miközben az első fordulós Kovács–Widmayer ütközetben mindkét dartsos 82-es átlagot hajított.
„Takács Gábor és Ihász Veronika esetében papírforma-eredmény született – folytatta Balázs. – Gábornál figyelembe kell venni, hogy igen súlyos ízületi problémákkal érkezett. Veronika az első meccsen hozta a kötelezőt, a másodikon meg ellene hozták. Borbély András találkozójának alakulása reményt adott, hogy sikerülhet nyernie, végül megfordult az a mérkőzés – és Krisztina is szépen küzdött rutinosabb, valamivel idősebb olasz ellenfelével szemben, aki folyamatosan fölénybe került. Ő egyébként a PDC Women's Seriesben is játszik.”
„Igencsak közel voltak egymáshoz a versenyzők, és ez az egész világbajnoki mezőnyt jellemezte. Összességében a látott játékkal nagyon elégedett vagyok, előremutató volt minden játékos tekintetében” – értékelt az elnök.
Ihász Veronika a második körben erős ellenfelet kapott a 2019-ben vb-ezüstérmes Lorraine Winstanley személyében – Ihász harcolt, ám a meccs kimenetele nem volt kérdéses, az angol játékos leget sem vesztve lépett tovább a negyeddöntőbe. A magyar dartsos akkor csalódottan nyilatkozott lapunknak. „Ismerni kell Veronika lelkét, igazán átéli a győzelmet és a vereséget is – fejtette ki Balázs. – Bár az eredmény egysíkú volt, az ő játéka kevésbé, ha bedobott volna egy-két duplát, talán más lett volna az egész mérkőzés dinamikája. Én Deta Hedmant említettem neki példaként, aki hatvannégy éves, még sosem nyert világbajnokságot, mégis mindig visszatért. Veronika is több mint tíz éve dartsozik, második éve jutott ki Lakeside-ba, az ő tudásával még jó néhányszor vébé-résztvevő lesz, csak türelemre van szüksége. Tudni kell, hogy ő többet szeretne, nemcsak egy-egy mérkőzést nyerni, hanem egy nap világbajnoki döntőben játszani – e tekintetben rövid távon kimondottan fájdalmas egy vereség, de hosszú távon ez a cél motiválja őt.”
Borbély András augusztusban betöltötte 18. életévét, így jövőre már felnőtt kategóriában kvalifikálhatna a világversenyre (az ifjúsági kategóriákban 18 alattiak szerepelnek a WDF-nél). A kérdésre, mekkora esélye lehet jövőre a felnőtt mezőnyben vb-n játszani, Balázs Gábor így felelt: „Nemcsak az ifijátékosoknak, de főleg nekik tettük fel a kérdést: szereztek-e olyan motivációt, hogy szeretnének-e visszatérni még Lakeside-ba, és határozott igent mondtak. András válogatott szintű játékos, ám a WDF áttért a kétéves ranglistára, tehát jövőre rendkívül sok pontot kellene gyűjtenie ahhoz, hogy a felnőttek között kijusson. Ugyanakkor PDC-megméretéseken is próbálkozik, részt vesz Development Tour-versenyeken – én a PDC-vébé színpadát sem tartom elképzelhetetlennek Andrással kapcsolatban. Bár ott a selejtezési rendszer más, egyetlen, a kelet-európai versenyzőknek szervezett kvalifikáció dönt, ahonnan egy dartsos juthat ki. Szóval végül is több fronton lesz lehetősége vébén szerepelni.”
A WDF-világbajnokság tehát múlt vasárnap ért véget – a férfiaknál a belga Andy Baetens először jutott a csúcsra, míg a nőknél az angol Beau Greaves megvédte címét. A fiúknál a holland Bradley van der Velden, a lányoknál az olasz Aurora Fochesato vált világbajnokká.