Az alábbi sportágakban szerzett eddig paralimpiai kvótát a magyar csapat a jövő nyári párizsi játékokra: négyet kajak-kenuban, kettőt úszásban és sportlövészetben, egyet-egyet atlétikában, asztaliteniszben, íjászatban és kerékpározásban. Ezek közül tizenegy országkvóta, egyedül Major Endrének van névre szóló kvótája kerekesszékes (MS1 kategória) asztaliteniszezésben.
Eddigi kvótáinkat Majoron kívül Kiss Péter Pál, Varga Katalin, Suba Róbert és Molnár Nikoletta (kajak-kenu), Pap Bianka és Konkoly Zsófia (úszás), Ekler Luca (atlétika), Rescsik Csaba és Dávid Krisztina (sportlövészet), Wermeser Zsombor (kerékpár), valamint Gáspár Tamás (íjászat) szerezte. Az indulókról a sportági szövetségek döntenek jövő nyáron, a Magyar Paralimpiai Bizottságnak (MPB) 2024. augusztus 5-én kell leadnia a végleges nevezést a nemzetközi bizottságnak.
„Négy fő számom van, legjobban a száz pillangót szeretem, amelyben a paralimpiai aranyérmemet szereztem – mondta lapunknak Konkoly Zsófia. – Azóta változott és erősödött a mezőny, vannak új arcok, a világbajnokságon például nem sikerült megvédenem a címem. De ez csak annyit jelent, hogy vissza kell kapaszkodnom és megúsznom, amit Tokióban, az volt életem eddigi legjobb teljesítménye, annál jobbat még sohasem úsztam. Mivel jobban élvezem, amikor én megyek a többiek után és nem fordítva, szerintem nehezebb lesz megvédeni a címem, mint megszerezni. Az idei világbajnokságon kétszáz vegyesen nyertem, amihez szeretnénk még felhozni a négyszáz gyorsot. A negyedik szám a száz hát, amelyben a döntőbe jutás a cél.”
Szabó László, az MPB elnöke lapunknak úgy nyilatkozott, hogy Párizsban is akkora csapat várható, mint 2021-ben Tokióban (37+1 tag), de lát esélyt arra is, hogy elérjük az eddigi legnagyobb magyar létszámot, ami ötvennégy volt 2000-ben Sydney-ben. Erre ráerősít a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság hivatalos becslése is, amely szerint a mieinknek összesen 17 sportágban van esélyük kijutni, csapatunk pedig ötventagú is lehet.