Triatlon: Badar Gergő és Zelinka Gabriella győzött a középtávú ob-n

2024.06.08. 14:04
Badar Gergő egy korábbi versenyen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfiaknál Badar Gergő, míg a nőknél Zelinka Gabriella nyerte szombaton a középtávú triatlon országos bajnokságot Keszthelyen.

Badar 3:48:58 óra alatt teljesítette az 1.9 kilométer úszásból, 90 km kerékpározásból és zárásként 21 km futásból álló távot. A versenyzőknek a fülledt meleggel is meg kellett küzdeniük, de a kora reggeli rajt nyomán megfelelő körülmények között zajlott a viadal.

A veszprémi Badar mögött a horvát Tomac Silvije ért célba másodikként több mint háromperces hátránnyal, a dobogó alsó fokára pedig Berekméri Levente, a Ferencváros triatlonosa állhatott fel.

A nőknél Zelinka Gabriella jelentős előnnyel diadalmaskodott, mögötte a tavaly győztes, tavalyelőtt pedig bronzérmes Koronika Judit végzett a második helyen. Harmadikként Imre Alexandra zárt, az ő hátránya majdnem 24 perc volt az első helyezettől.