Párizs 2024: a tervek szerint halad a magyar triatlonosok felkészülése

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2024.07.01. 14:41
Fotó: Magyar Triatlon Szövetség/Facebook
A tervek szerint halad a magyar triatlonosok felkészülése a párizsi olimpiára, akik már azt is tudják, hányas rajtszámmal állhatnak majd rajthoz a francia fővárosban.


A hazai szövetség hétfői beszámolója szerint Kuttor-Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence és Lehmann Csongor is megkapta már a rajtszámát: a 48-ast, az 52-es és az 53-ast. Eldőlt az is, hogy milyen helyet kapnak a depóban. Kuttor-Bragmayer szerint „nem rossz” a pozíciója, az újoncként induló Lehmann is elégedetten nyilatkozott, ugyanis közel lesz a bejárathoz, így nem kell majd hosszasan tolnia a kerékpárt.

A tokiói játékokon 7. Bicsák jelenleg a maximális erőnlét megszerzésén dolgozik, öt hetet tölt a francia hegyekben 1800 méteres magasságban, és elmondása szerint egyre jobban mennek neki az edzések.

Kuttor-Bragmayer és Lehmann rajthoz áll vasárnap a tiszaújvárosi világkupán. Előbbi nem vesz vissza a kemény edzésekből, de formája alapján mégis bízik benne, hogy összejöhet számára egy dobogós helyezés a legrangosabb magyarországi viadalon. Tiszaújváros után pedig Hamburgban is versenyez, ahol a Párizsról épphogy lemaradó magyar csapat próbál elcsípni egy előkelő helyezést a vegyes váltók világbajnokságán.

Lehmann szintén magaslaton készült az utóbbi időszakban, nemrég tért haza Lignanóból, „útközben” pedig megnyerte Zalaegerszegen a sprint távú magyar bajnokságot. Tiszaújvárosban pedig szeretné megismételni a tavalyi vk-sikert, majd a versenyt követően visszatér az olasz Alpokba.

A triatlon futamok kiemelt figyelmet kapnak a párizsi olimpián, mivel a város legszebb és egyben legismertebb részein zajlik majd a verseny. A Szajnában, illetve a folyó partján, a hídjain és a világ egyik legismertebb sugárútján, a Chamsp Élysées-n jelölték ki a pályát. A szervezőknek egy hónapjuk maradt arra, hogy minden szempontból garantálni tudják a megfelelő körülményeket – médiaértesülések szerint ugyanis a folyó vízminősége még továbbra sem alkalmas a versenyzésre.

 

Legfrissebb hírek

Fojt Sára: Nehéz lesz felülmúlni 2024-et, de azon leszek, hogy ez sikerüljön

Kajak-kenu
2025.04.16. 12:02

Lehmann megjavítaná tavalyi összetett ötödik helyét a triatlonosok vb-sorozatában

Egyéb egyéni
2025.04.15. 16:30

Párizs 2024: több mint 200 ezer eurós bevétel a jótékonysági árverésen

Párizs 2024
2025.04.15. 11:37

Magyarország lett a triatlon régiós központja

Egyéb egyéni
2025.04.10. 18:04

Triatlon: folytatódik-e az utánpótlás sikerszériája?

Utánpótlássport
2025.04.08. 14:11

Schmidt Ádám szerint Los Angelesben ott lesznek az orosz és a fehérorosz sportolók is

Egyéb egyéni
2025.04.07. 12:05

Triatlon: Lehmann Csongor második lett az abu-dzabi középtávú versenyen

Egyéb egyéni
2025.04.05. 15:57

Néha azért sportról is szólt az ének

Népsport
2025.04.04. 11:01
Ezek is érdekelhetik