Tájfutó Eb: a magyar férfiváltó a kilencedik, a női a hatodik helyen zárt

2024.08.20. 21:02
Bujdosó Zoltán, Bakó Áron és Jónás Ferenc (Fotó: Magyar Tájékozódási Futó Szövetség)
A férfiaknál norvég, a nőknél svájci siker született, előbbiben kilencedik, utóbbiban hatodik lett a magyar csapat a váltók versenyében a móri központú 15. tájékozódási futó Európa-bajnokságon.

A verseny eredményközlő oldala szerint a keddi versenynapon az Eskil Kinneberg, Eirik Langedal Breivik és Kasper Harlem Fosser alkotta norvég férfiváltó teljesítette a leggyorsabban a 6.6 kilométeres távot, míg a nőknél 5.6 kilométeren Ines Berger, Natalia Gemperle és Simona Aebersold volt az első.

A Czakó Boglárka, Mag Viktória és Máramarosi Rita összeállítású magyar csapat a hatodik helyen zárt. A férfiaknál Bakó Áron, Bujdosó Zoltán és Jónás Ferenc pedig kilencedikként ért célba.