Az olimpiai bronzérmes Major Veronika második lett sportpisztolyban, Péni István országos csúcsot lőtt az ob-n

2024.09.21. 20:58
Major Veronika a döntőt nem tudta megnyerni (Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI, archív)
Major Veronika az alapversenyt megnyerte, a döntőben viszont végül a második helyen zárt sportpisztolyban – abban a számban, amelyben bronzérmes volt az olimpián –, a Fehér úti Nemzeti Lőtéren zajló 25 és 50 méteres sportlövő országos bajnokságon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a bajnokság szombati versenynapján a keszthelyiek klasszisa, Major Veronika a párizsi játékokhoz hasonlóan kiemelkedően teljesítette a 30+30 lövéses alapot, melyet 590 körrel nyert meg. Az ugyanakkor már ebben a szakaszban látszott, hogy Jákó Miriam is kiemelkedő formában érkezett az ob-ra, ugyanis szintén kiváló eredménnyel, 587 körrel lett második. A fináléban aztán sikerült legyőznie Majort, miután 36 találatot ért el, riválisa 33-ával szemben.

A férfi puskások 3x20 lövéses összetett számában Péni István parádésan szerepelt az alapversenyben és a döntőben is. Az UTE többszörös Európa-bajnoka 594 körrel országos csúcsot ért el az alapversenyben, majd a döntőt 467.1 körrel nyerte meg, közel hat körrel megelőzve az ezüstérmes Hammerl Somát (461.3 kör). A Pénihez hasonlóan párizsi olimpiai induló Pekler Zalán a hatodik helyen végzett.

A nők hasonló számában az alapversenyben Bajos Gitta (588 kör) volt a legjobb, a döntőben viszont Dénes Eszter, aki 459.4 körrel nyerte meg az aranyérmet. A párizsi induló Mészáros Eszter negyedik lett.