Sáli Barnabás és Takács Benedek is kiesett a Budapest Open fallabda-versenyen

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.09.23. 08:44
Fotó: Magyar Fallabda (Squash) Szövetség/Facebook
Két hazai játékos lépett pályára vasárnap és mindkettőjük kiesett az első fordulóban a 30 ezer dollár összdíjazású PSA Budapest Open fallabda-versenyen.

Az Ormai László Csarnokban felállított üvegpályán a 17 éves Sáli Barnabás mutatkozott be először Jonah Bryant ellen. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 21 perces csatát az angol játékos nyerte meg simán, 3:0-ra (11–6, 11–0, 11–5).

Takács Benedek az egyiptomi Jasszin Elsafej ellen jól kezdett, az Egyesült Államokban tanuló magyar fallabdázó ugyanis megnyerte az első szettet esélyesebb riválisa ellen, aki azonban fordított és 3:1-re győzött (10–12, 11–8, 11–3, 11–3).

A 3. kiemelt Farkas Balázs hétfőn (ma) mutatkozik be, ellenfele pedig a walesi Emyr Evans lesz. Farkas a 38., míg Evans a 76. a világranglistán.

Budapesten 16 év után rendeznek újra a Nemzetközi Squashszövetség (PSA) égisze alá tartozó, rangos pénzdíjas nemzetközi fallabdaversenyt, a vasárnap kezdődött eseményen 12 ország képviselteti magát.