Szalai Fanni bronzérmes a chicagói triatlonversenyen

MTI, N. T.MTI, N. T.
2025.08.24. 11:01
null
Szalai Fanni harmadik lett Chicagóban (Fotó: Supertri)
A triatlonos Szalai Fanni bronzérmet nyert a supertri világbajnoki sorozat chicagói állomásán.

 

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a világ elitjét felvonultató meghívásos versenyen a 17 éves Szalai az utolsó métereken óriási csatát vívott az olimpiai bajnok brit Georgia Taylor-Brownnal a második helyért. Kropkó Márton a hetedik, Kropkó Márta pedig a tizedik helyen végzett.

A profi triatlonsport legintenzívebb és leglátványosabb, supertri elnevezésű versenysorozatában a szupersprint-specialisták mérik össze erejüket. A versenyzőknek háromszor kell teljesíteniük a 300 méter úszásból, 4 kilométer kerékpározásból és 1.6 km futásból álló távot.

 

Legfrissebb hírek

Triatlon-vb-sorozat: tizenötödik lett a magyar vegyes váltó

Egyéb egyéni
2026.06.21. 19:18

Triatlon elit sprint ob: Trungel-Nagy Zalán és Nádas Nóra Romina sikere Ajkán

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:33

Triatlon-vb-sorozat: Peszleg Dominika 30. lett Quiberonban

Egyéb egyéni
2026.06.20. 15:34

Triatlon Eb: Dévay Márk ötödik, Kropkó Márta hatodik

Egyéb egyéni
2026.06.13. 23:20

Faldum Gábor és Zelinka Gabriella győzött a középtávú triatlon ob-n

Egyéb egyéni
2026.06.13. 15:26

Triatlon vb-sorozat: három magyar az első húsz között a férfiaknál Szardínián

Egyéb egyéni
2026.05.30. 17:07

Triatlon vb-sorozat: Kropkó Márta tizedik lett Szardínián

Egyéb egyéni
2026.05.30. 13:48

Triatlon meghívásos szupersprint ob: Lehmann Csongor és Szalai Fanni győzött

Atlétika
2026.05.24. 11:47
Ezek is érdekelhetik